Як вибрати бойлер

Итальянская мебель под ключ в любой точке мира напрямую от производителей! Обращайтесь за бесплатной консультацией!
Email: [email protected] Телефон: +393 40 5109357 Skype: alexei9394

Якщо ви знайомі з ситуацією з частим відключенням гарячої води або якщо тиск води у вашій квартирі у вечірній час падає до такої міри, що газова колонка не може спалахнути, варто подумати про покупку бойлера.

Кумулятивні та проточні котли

Пристрої, призначені для нагріву води, діляться на два типи. Перший з них – проточний котел. Його робота заснована на тому, що холодна вода проходить через спеціальну трубку, яка її нагріває. Такі водонагрівачі мають масу переваг. По-перше, кількість теплої води не обмежується. По-друге, габарити такої конструкції дуже малі, що дозволяє встановити її навіть під мийкою. Але і недоліки установки проточного котла теж є. Головна з них полягає в тому, що дозволити собі установку такої системи можуть тільки власники потужної проводки. Друге – вода на виході не гаряча, а тепла. А впоратися вона може одночасно тільки з однією раковиною або ванною.

Другі водонагрівачі – накопичувальні. Система має бак, обсяг якого варіюється від 25 до 300 л. Вибираючи обсяг резервуара, варто відштовхуватися від кількості проживаючих в квартирі людей і від їх потреб. До недоліків системи можна віднести необхідність чекати від 1 до 4 годин, поки вода в баку нагріється. Не варто переживати, що величезний бак не впишеться в загальний інтер'єр вашої ванної кімнати. Зараз існує безліч конструктивних варіацій котлів, які допоможуть підібрати найбільш підходящу конструкцію системи. Але можна регулювати температуру води, максимальний показник якої досягає 80 градусів за Цельсієм. Також накопичувальні котли справляються з декількома точками одночасно, наприклад, можна використовувати гарячу воду одночасно і в душі, і на кухні.

 

Як вибрати обсяг накопичувального котла

Якщо ви віддаєте перевагу не проточну систему, а накопичувальну, потрібно визначитися з обсягом бака конструкції. На які фактори слід спиратися при виборі накопичувального бака:

  • основним фактором, від якого найбільше залежить кількість споживаної сім'єю води за добу, є кількість членів сім'ї, які проживають в квартирі,
  • кількість точок, які можна використовувати одночасно (мийка на кухні, душ, мийка і т.д.),
  • тип точок забору води (приймаючи душ або приймаючи ванну, людині потрібно більше води, ніж під час миття посуду),
  • також враховувати час душу кожного члена сім'ї (хтось купається по 5 хвилин, а хтось любить довше стояти під теплою водою),
  • важливу роль відіграє потрібна температура води на виході (чим менше ємність, тим частіше вода буде закінчуватися, а відповідно, потрібен час, щоб нагріти нову).

На підставі досвіду роботи були виведені наступні дані про необхідну кількість води. Наприклад, якщо в квартирі живе один дорослий, який користується душем і кухонною мийкою, йому досить бойлера об'ємом 25-40 літрів. Якщо сім'я складається з двох осіб, які користуються умивальником, душем і кухнею, обсяг бойлера повинен бути не менше 90 літрів. Для двох дорослих, у яких є один-два дітей, досить бойлера об'ємом 100-150 літрів. Якщо в будинку проживає близько 6 осіб, варто задуматися про встановлення бойлера, обсяг бака якого становить 300 літрів.

Не забувайте, що в приміщенні має бути виділено місце для установки великого резервуара.

Потужність водонагрівачів

На перший погляд, з цією характеристикою все досить просто – чим вище потужність, тим краще. Однак є кілька важливих нюансів, які варто врахувати. По-перше, чим вище потужність електричного водонагрівача, тим вище вимоги до мережі, машині і розетках. Якщо вимоги до них не дотримані, наприклад, у вашому будинку стара проводка, то краще придбати менш потужну конструкцію.

По-друге, нагрів води залежить від інших параметрів (форми резервуара, його обсягів, режимів, ізоляції і т. Д.). Часто зустрічаються моделі, які мають високу потужність, але нагрівають воду повільніше, ніж моделі з меншим показником. Все залежить від сукупності всіх факторів.

Який тент вибрати: «мокрий» або «сухий»

Вибираючи систему зберігання, варто визначитися з типом трубчастого нагрівача трубчастого нагрівача. Існує два види таких обігрівачів: «мокрі» і «сухі».

«Мокрий» трубчастий електронагрівач коштує дешевше. Якщо говорити про неї простими словами, то вона нагадує звичайний котел. Але варто враховувати, що на такому нагрівачі, поміщеному в воду, з часом з'являється накип. Тому необхідний регулярний догляд за деталлю, а також високий ризик поломок.

Більш надійною конструкцією є трубчастий електронагрівач «Сухий», розташований не в воді, а в спеціальній колбі, що знижує ймовірність появи на ній накипу. Єдиним мінусом «сухого» утеплювача є його більш висока вартість.

Нержавіюча сталь або емаль – який бак котла краще

Накопичувальні нагрівальні баки бувають двох видів:

  • Виготовлений з нержавіючої сталі, яка славиться своєю надійністю при контакті з водою. Єдиним недоліком цього матеріалу є те, що бак виготовляється за допомогою зварювання, що підвищує ймовірність появи корозії. Тому вибирати слід тільки перевірених виробників, які використовують високотехнологічну зварювання.
  • Котельні баки виготовляються зі сталі, покритої емаллю, яка вважається менш надійною, ніж нержавіюча сталь. Справа в тому, що емаль може з часом тріснути через перепади температур і через це на баку з'явиться корозія. Багато виробників встановлюють магнієві аноди, які «притягують» на себе корозію. Але такі аноди не довговічні, та й заміна їх коштує недешево.
Итальянская мебель под ключ в любой точке мира напрямую от производителей! Обращайтесь за бесплатной консультацией!
Email: [email protected] Телефон: +393 40 5109357 Skype: alexei9394

Related Posts

Leave a Reply