Для того щоб ванна виглядала вразливою, недостатньо зробити хороший ремонт. Навіть якщо ви ідеально підберете всі кольори, встановите дорогу і стильну сантехніку, а в якості обробки використовуєте найдорожчу і довговічну плитку, звичайна неохайність може зіпсувати враження про вашу ванну кімнату. Так як це приміщення постійно знаходиться в умовах підвищеної вологості, його необхідно регулярно чистити. Сліди води, вапняний наліт, сліди миючих засобів і цвілі – головні вороги чистоти. Незважаючи на те, що на сучасному ринку існує безліч засобів, призначених для легкого і швидкого очищення різних поверхонь, багато хто витрачає багато часу, щоб зробити свою ванну кімнату ідеально чистою.
Головні вороги чистоти
Вибираючи душову кабіну у ванній кімнаті, варто розуміти, що за нею досить складно доглядати. Якщо ви хочете, щоб сантехніка виглядала найкраще, однієї чистки в два тижні буде недостатньо. Особливо швидко забруднюються прямокутні кабіни. Потрапляючи в кути, миючі засоби і вода створюють наліт. Так як ці місця важкодоступні, цей наліт видаляється рідко, що призводить до його постійного нашарування. В результаті це може привести до появи цвілі.
Всі кабіни виконані з різних матеріалів (скло, акрил, полістирол, метал, кераміка і т.д.). Причому для кожного матеріалу знайдеться свій миючий засіб. Єдине, про що слід пам'ятати, так це уникати абразивних миючих засобів.
Якщо миють, то до блиску
Скляні кабіни
Скляні душові кабіни вважаються найбільш невибагливими в догляді. На перший погляд це здається нереальним, адже скло у всіх асоціюється з розлученнями. Але принцип його очищення дійсно простий. Потрібно просто протерти його спеціальним миючим засобом для скла, потім протерти цей миючий засіб м'якою ганчіркою і в кінці витерти все насухо папером. Якщо наліт вже встиг в'їстися в матеріал, необхідно залишити миючий засіб від 15 до 30 хвилин (в залежності від кількості нальоту).
Лайфхак
Якщо ви віддаєте перевагу робити миючі засоби самостійно, то ось відмінний рецепт: візьміть етиловий спирт і змішайте його з водою в пропорції один до двох. Далі вам знадобиться нашатирний спирт. На літр отриманої рідини необхідно додати 25 крапель.
Чим частіше ви будете протирати будку, тим менш трудомістким буде процес.
Пластик, полістирол, емаль
Догляд за цими матеріалами трохи складніше, так як призначені для них миючі засоби не повинні містити ніяких абразивних частинок, соди або ацетону. Всі засоби повинні бути або у вигляді гелів, або у вигляді спрею. Але для власників емалевих піддонів є чудова новина. Цей матеріал не схильний до утворення нальоту. Тому його чистка не займе у вас багато часу.
Якщо ви вирішили помити акриловий лоток, але у вас закінчився миючий засіб, можна використовувати м'яку губку (або тканину) і зубну пасту.
Лайфхак
Якщо вам потрібно позбутися від іржі на металевій поверхні, а під рукою немає миючого засобу, використовуйте звичайний оцет. Його необхідно залишити на 20 хвилин, а потім ретельно промити. Якщо у вашому салоні є хромовані елементи, ви можете очистити їх лимоном.
До речі, відео з YouTube про те, як працівники за допомогою коли очищають поверхні від іржі і вапняного нальоту.
Як мити керамічну плитку, яка прилягає до душової кабіни
У боротьбі за чистоту керамічної плитки, яка сусідить з душовою кабіною, вам допоможе суміш лимонної кислоти, води і лугу. До одного літру звичайної води потрібно додати 70-80 грам соди і 110-120 грам лимонної кислоти. Отриманий розчин наносять на потрібну ділянку і залишають на 15-20 хвилин. В кінці протріть все сухою ганчіркою або губкою.