Як правильно доглядати за керамічною плиткою

Итальянская мебель под ключ в любой точке мира напрямую от производителей! Обращайтесь за бесплатной консультацией!
Email: [email protected] Телефон: +393 40 5109357 Skype: alexei9394

Термін служби кожного матеріалу (клінкеру, керамограніта, плитки, мармурової плитки і т.д.) безпосередньо залежить від ретельності його очищення і від правильного догляду за ним. Навіть якщо ви придбали найякіснішу і дорогу кераміку, всього один неправильний рух руки може зіпсувати плитку назавжди. Щоб ваш ремонт якомога довше залишався новим на вигляд і свіжим, слід розуміти, як правильно доглядати за керамічною плиткою. Кожна дрібниця може зіграти важливу роль.

Після укладання керамічної плитки

Догляд за плиткою починається не тоді, коли вона у вас вже є на стінах або на підлозі, а з того моменту, як ви купили її в магазині. Укладання плитки – це саме фірмове заняття, під час якого можна легко пошкодити печі.

Ризик зіпсувати плитку фугою при монтажі досить великий. Цей матеріал міцно в'їдається в пори, які є в керамічних виробах. Щоб захистити матеріал від цього, слід заздалегідь оцінити ступінь небезпеки фуги для вашої кераміки. Для цього потрібно нанести трохи фуги на поверхню тарілки. Якщо вам не вдається її помити, то плитку краще захистити спеціальними розчинами або малярською стрічкою.

Якщо ви раніше не оцінювали небезпеку фуги для кераміки і вона вже міцно в неї увійшла, спробуйте промити її розчином соляної кислоти, який потрібно розвести 1 до 10 води, або спеціальним миючим засобом.

Основні рекомендації по догляду за керамічною плиткою

Існує ряд загальних рекомендацій, які допоможуть вам підтримувати керамічну плитку у відмінному стані навіть у ванній кімнаті (місці з підвищеною вологістю і перепадами температур).

 • Щоб звести до мінімуму ймовірність появи плям на плитці, постарайтеся відразу ж протерти її сухою ганчіркою після прийняття ванни або душу.
 • Багато миючі засоби в своєму складі мають жири. А жир є відмінним середовищем для появи і розвитку грибка (що дуже важливо для умов вологої ванни). Крім того, такі кошти знижують блиск кераміки.
 • Дуже важливо регулярно обробляти всі шви засобом, що володіє вологовідштовхувальним властивістю. Особливо це актуально для власників душових кабін, в швах і стиках яких з'являється грибок. Рекомендується проводити процедуру лікування не рідше одного разу на рік.
 • Постарайтеся відмовитися від миючих засобів, які містять кислоти. По-перше, вони псують зовнішній вигляд тарілки. По-друге, вони негативно впливають на фугу з цементною основою.

Як доглядати за плиткою на підлозі

Особливість догляду за плиткою для підлоги виправдана постійними навантаженнями на плитку. Щоб кераміка якомога довше прослужила на підлозі, дотримуйтесь наступних правил:

 • Навіть найміцніші сорти керамічної плитки приходять в непридатність, якщо вона постійно контактує з сіллю (актуальною для зимового періоду), піском, брудом, пилом. Від цього на ньому з'являються подряпини. Щоб цього не сталося, підмітайте підлогу щовечора.
 • Якщо у вас є плитка біля входу в квартиру або будинок, підкладіть біля дверей килимок, який буде «збирати» весь бруд з вулиці.
 • Можна регулярно обробляти плитку воскової мастикою. Ця речовина не тільки освіжить зовнішній вигляд плитки, але і захистить від незначних пошкоджень.
 • При виборі плитки потрібно було враховувати такий параметр, як клас зносостійкості. Чим вона нижча, тим частіше і ретельніше повинен бути догляд за керамікою.

Особливості догляду за матовою керамікою

На перший погляд може здатися, що матова плитка зручна і практична, адже на її поверхні практично немає прожилок, слідів крапель і прожилок. Однак догляд за матовою поверхнею не такий простий, як здається, адже глянцева кераміка має менше пір, ніж матова. Це означає, що бруд, потрапляючи на поверхню плитки, з'їдається в неї глибше. Тому не варто забувати і про регулярний догляд за плиткою. Навіть якщо забруднення не здаються вам помітними.

Сухий і вологий догляд за керамікою

Правила сухого догляду за плиткою:

 • пилосос тільки із застосуванням спеціальної насадки,
 • протерти м'якою ганчіркою,
 • підмітати підлогу тільки віником з м'якими (бажано з натуральними) волокнами.

Рекомендації по вологому догляду за керамікою:

 • найбільш щадний метод видалення забруднень з керамічної поверхні – видалення м'якою губкою, змоченою в теплій воді,
 • Вибирайте спеціалізовані миючі засоби, які не шкодять кераміці.
Итальянская мебель под ключ в любой точке мира напрямую от производителей! Обращайтесь за бесплатной консультацией!
Email: [email protected] Телефон: +393 40 5109357 Skype: alexei9394

Related Posts

Leave a Reply