Красиві і функціональні штори допомагають доповнити інтер'єр, зробити його більш затишним і домашнім. Фактурні тканини для штор – вишуканий варіант, який підходить для класики і модерну. Ми розповімо вам про їх особливості, допоможемо з вибором правильної фактурної тканини і поділимося порадами дизайнерів по оформленню кімнати з такими шторами.
Особливості фактурних штор
З назви розуміємо, що розберемося з цікавою тканиною в першу чергу. Структура тканини трохи рельєфна, нагадує полотно. Виробники домагаються такої текстури за допомогою спеціального переплетення ниток. Причому тканина виглядає щільніше, а колір більш насичений і глибокий.
Плюси фактурної тканини для штор
Як тканина з особливою фактурою виграє плоске і тонке полотно?
- Фактурна тканина щільніше. Він краще захистить приміщення від сонячних променів і від спеки влітку.
- Вона не вигорає на сонці. Деякі прості полотна мають властивості вигоряння під близькістю палючих сонячних променів. Але не в цьому випадку.
- Шумоізоляція. Так-так, повернемося до щільності тканини. Він не тільки захищає від сонця, але і перешкоджає проходженню шуму з вулиці. Звичайно, не на 100 відсотків, але загальна «звукова» картинка знижується.
- Гарний зовнішній вигляд. З одного боку, тканина здається цілком звичайною, але фактура набагато цікавіше, ніж може здатися спочатку.
- Поєднується з іншими матеріалами. Невагомі тканини відмінно виглядають з грубою фіранкою. Такий цікавий контраст робить їх тандем виграшним і доречним в інтер'єрі.
- Легко чиститься. Щоб надати куртирі з фактурної тканини свіжість, досить їх випрати. Не потрібно використовувати спеціальні засоби або спреї.
- Натуральні тканини не линяють, колір не вимивається після декількох прань, що є величезним плюсом.
- Широкий асортимент. Виробники пропонують нам велику різноманітність не тільки матеріалів, але і кольорів. Для будь-якого приміщення можна підібрати відповідну фактуру і стиль штор.
Вибираємо фактурну тканину
Існує кілька основних видів фактурної тканини: жаккард, парча, ріг, оксамит, флок, габардин, шенілл. У них добре виражені ворсинки і візерунки на поверхні.
Вибір слід починати з типу приміщення, де буде висіти шторка і враховувати деякі моменти.
Почнемо з розмірів вікон і пропорцій відповідно до площі приміщення. Простими словами, для невеликого простору підійдуть більш легкі тканини або навіть щільний тюль. А ось для великих приміщень вибирайте оксамит, зграю або парчу.
Штори не повинні виділятися, а доповнювати інтер'єр. Тому колір матеріалу повинен гармоніювати з обробкою і елементами меблів. Фактурні тканини відмінно підходять для класичного інтер'єру. Для сучасних краще віддати перевагу тканинам більш легкої фактури. Доповнити їх можна обприскуванням, люрексом або малюванням.
У кімнаті з темними меблями краще виглядають світлі фактурні штори. Нагромадження темних відтінків робить будь-який простір візуально менше і нижче. Тому грайте з контрастом: для темних меблів краще вибирати м'які відтінки, а для бежевого декору – більш темну тканину.