Щоб усунути шум з вулиці або від сусідів, в приміщенні потрібно проводити роботи по шумоізоляції за допомогою певних матеріалів. Зробити це можна своїми руками, якщо знати техніку і правильно підібрати елементи. Звукоізоляція в багатоквартирних будинках зажадає деяких фінансових витрат і навичок, але якщо цей варіант вам не особливо підходить, то завжди можна звернутися до фахівців. Про всі рішення ми розповімо вам в цій статті.
Звук сміттєвозів, рев автомобільної стереосистеми, шум пішоходів за вікном – все це не може дати вам відпочити у власній квартирі. Якщо ви виявите, що весь цей шум зводить з розуму ваше домашнє життя, ви не самотні. Для багатьох мешканців квартир тривожний і небажаний шум – це факт життя, який часто здається неминучим.
На щастя, незалежно від того, де ви живете або яка у вас житлоплоща, ви можете використовувати звукоізоляцію. Хоча це може викликати зображення банківської картки, яку ремонтують і спорожняють, є багато способів зменшити шум, не витрачаючи заощаджень і не руйнуючи свій будинок.
Ізолюйте вхідні двері
Якщо ви чуєте кожну розмову на сходовому майданчику, швидше за все, навколо ваших вхідних дверей є великі щілини. Звук поширюється по повітрю, а щілина, через яку можна побачити світло, якщо подивитися на звук, пропускає звук. Герметизація цих «протягів» дозволить знизити шум.
Якщо у вас великий зазор під дверима вашої квартири, додайте дверний поріг. Використовуйте щітку-ущільнювач з товстою гумовою смужкою, яка щільно прилягає до порога. Також він захистить від пилу, комах і протягів. Якщо інша частина дверей закривається нещільно, герметизуйте боки і верх двері повстяної і ущільнювальної гумою.
Штори на вхідних дверях
Можна створити ще один шар звукоізоляції над вхідними дверима за допомогою супер затемнених штор. При закритті вони допомагають поглинати шум, що надходить через двері.
Звукоізоляційні двері спальні
Як і у випадку з вхідними дверима, щілини під міжкімнатними дверима пропускають багато звуку, присутній ефект відкритих дверей. Заповніть прогалини м'яким порогом. Найкомфортніші варіанти кріпляться до дверей (зазвичай за допомогою гумки), тому не доведеться постійно ставити їх на місце.
Купити товстий ковролін
Ви, напевно, знаєте, що ніщо краще не поглинає звук інтенсивної ходьби, ніж густий ворсистий килим. А головний лайфхак – підкласти під нього щільний килимок з фетру (флісу), ступінь шуму значно знизиться.
Приглушені звуки з книжковою шафою
Додавання штучної вбудованої панелі з книгами – хитрий трюк, який заглушить шум з сусідньої квартири. Масивні матеріали і предмети, що стоять біля стіни приміщення, протистоять вібрації і тим самим знижують передачу звуку. Слідкуйте за тим, щоб краю шафи щільно прилягали до стін, підлоги і стелі, щоб не було повітряних прошарків, які є місцями, де проходять звукові хвилі.
Акустичні панелі
Акустичні панелі випускаються у вигляді блоків або тканин, які ви вішаєте на стіни. Більшість видів панелей призначені для запобігання відбиття шуму від твердих поверхонь. Але є і ті види, які дуже ефективно запобігають проникненню звуку в приміщення.
Звукоізоляційні штори
Надміцні звукоізоляційні віконні штори не дозволяють вуличному шуму зіпсувати ваш прекрасний сон. Акустична завіса для вікна середнього розміру може важити до 5 кг і прилягає до стіни або віконної рами. Така фіранка поглинає звук, роблячи кімнату тихіше.
Додавання віконних вставок
Якщо ви хочете перекрити сторонній шум, але не вид з вашої квартири (як у випадку з шторами), розгляньте віконні вставки. Це прозорі панелі зі скла або акрилу, які ви встановлюєте поверх існуючих вікон. Вони призначені для створення герметичного ущільнення, що знижує зовнішній шум на 50 і більше відсотків. Деякі з них призначені для швидкого демонтажу, коли вони не потрібні, що дозволяє легко провітрювати приміщення.