Сучасні душові кабіни оснащені різними функціями, впоратися з якими без інструкції непросто. У вас є можливість вибрати модель, яка має функцію управління парою, тиском води, потоком води. Багато кабін навіть забезпечують музичний супровід, підключаючись до смартфону через Bluetooth.
Але незважаючи на всі ці наукові досягнення, багато будки залишаються такими ж громіздкими. І це справжня проблема для людей, чиї ванні кімнати не відрізняються особливими габаритами. Це також проблема для людей, які виконали інтер'єр ванної кімнати в дизайні, що має на увазі легкість. Кабіна, яка обтяжує приміщення, явно в неї не поміститься. Саме тому дизайнери почали шукати нові рішення. І знайшли його у вигляді відкритої душової кабінки з тонкими, прозорими стінками, яка не має піддону. Така конструкція встановлюється безпосередньо на підлогу.
У чому переваги душової кабіни без лотка
Відкрита душова кабіна без піддону відмінно вписується в сучасний мінімалістичний інтер'єр, який спрямований на те, щоб максимально підкреслити легкість всього простору. Але особливо такий дизайн сподобається власникам квартир з маленькою ванною кімнатою, в яких фізично не може розміститися велика душова кабіна з піддоном.
Відмінним рішенням при установці кабіни без піддону є установка матового паркану, або огорожі з малюнком. На такій поверхні практично не залишається крапель і немає прожилок від води. Також можна вибрати пластикові панелі, але вони менш міцні, ніж скляні. Огорожа з каменю – найміцніша, довговічна, але і дорога. Дизайнери часто встановлюють подвійний скляний паркан, розміщуючи між двома прозорими блоками різні декорації або світильники.
Якщо ваша ванна кімната настільки маленька, що не містить паркану, ви можете або використовувати штору, або зовсім відмовитися від неї. Щоб така конструкція не створювала незручностей, необхідно з усією відповідальністю поставитися до планування простору для душової кабіни. Як правило, цим займаються фахівці.
Оскільки підлогу, на якому планується встановити душову кабіну, повинен бути виконаний з плитки (кераміки), можна поекспериментувати з наявністю декоративних елементів, які легко створюються керамікою.
Особливості установки душової кабіни без піддону
Багатьом може здатися, що установка душової кабіни без піддону – досить легке завдання, з якою впорається більшість людей. Однак ця думка помилкова. Монтажні роботи досить копіткі. Адже вже зі стадії проектування приміщення потрібно прорахувати багато дрібниць, які так важливі для правильної роботи відкритої душової кабіни. По-перше, важливо, щоб підлогу, над яким планується душ, був піднятий на п'ятнадцять сантиметрів. Якщо ремонт у вашій ванній вже готовий і ви тільки вирішили змінити душову кабіну, вам все одно доведеться зробити крок. По-друге, встановити душову кабіну, яка має піддон, набагато простіше, ніж встановити душову кабіну без лотка. Тому потрібно робити теплоізоляцію підлоги, на який планується встановити стяжку. Далі після установки стяжки потрібно зайнятися гідроізоляцією підлоги, поверх якої знову встановлюється стяжка. І тільки після всіх цих етапів можна приступати до укладання плитки, або гальки.
В результаті у вас повинен вийти підлогу з невеликим ухилом з встановленою в найнижчій його точці сходами. Ця драбина повинна легко відкриватися, щоб у вас була можливість очистити стік води. Також слід встановити додатковий гідравлічний затвор і сифон, за допомогою якого можна уникнути появи неприємного запаху в приміщенні.
Плюси і мінуси душової кабіни без піддону
Почати, мабуть, варто з переваг такої кабіни, яких існує безліч. По-перше, більшість закордонних готелів встановлюють цей тип душу, оскільки він не займає багато місця і зручний для людей, чиї фізичні можливості обмежені. По-друге, кабіни без піддону можуть похвалитися своєю довговічністю. Це пов'язано з тим, що конструкція містить мінімальну кількість елементів. Зламатися в ньому просто нічого (за умови, що установка салону була виконана правильно, а також використовувалися якісні матеріали. І останнє, але не менш важливе, простота чищення такого душа дається легко. Все, що від вас вимагається при збиранні – це протерти підлогу і стіни.
Недоліки кабіни без піддону пов'язані з її неправильним монтажем. В цьому випадку вона може виникнути.