Для комфортного використання ванної кімнати важливі всі деталі, починаючи від вибору душової кабіни, закінчуючи різними аксесуарами. Рушникосушка – це те, що може здатися неважливим на перший погляд. Однак з її допомогою можна не тільки висушити рушники, але і зручно організувати простір в приміщенні, зробити його більш затишним. Все, що від вас вимагається- це розібратися, яка сушарка для рушників краще (матеріал, форма і т.д.).
Водна або електрична рушникосушка
При виборі сушарки для рушників слід в першу чергу відштовхуватися від принципу, за яким вона працює. Тут у вас є вибір між двома категоріями:
- Осушувач для води для рушників, робота якої відбувається за рахунок циркуляції гарячої води по всьому корпусу конструкції. Така система підключається або до системи опалення, або до водопроводу. Перевагою осушувача для рушників для води є відсутність додаткових фінансових витрат при її експлуатації. Однак його робота повністю прив'язана до водопостачання або до опалювального сезону. Як тільки подача води припиняється, або опалення відключається, сушарка стає звичайною вішалкою для одягу.
- Електрична рушникосушка працює за рахунок нагрівального елементу, який живиться від розетки. Це дає можливість користуватися приладом цілий рік, незалежно від опалювального сезону і водопостачання. До зручностей також можна віднести те, що можна самостійно регулювати температуру його обігріву. Але слід бути готовим до того, що за комунальні послуги доведеться заплатити трохи більше.
Останнім часом все більшої популярності набувають комбіновані рушникоугрівачі. Під час опалювального сезону вони нагріваються гарячою водою, що циркулює по трубах. А коли опалювальний сезон закінчується, ви підключаєте сушарку до мережі.
Матеріали виготовлення сушарки для рушників
Якщо ваш вибір зупинився на конструкції, яка нагрівається гарячою водою, слід також розглянути матеріали, з яких вони виготовлені.
- Нержавіюча сталь – з цього матеріалу виготовляють найдорожчі сушарки для рушників. Висока вартість обумовлена надійністю стали. Він не боїться брудної технічної води, а вироби з нього мають приємний зовнішній вигляд в різних варіаціях (хромовані моделі, поліровані, пофарбовані).
- Звичайна сталь підкуповує людей своєю фінансовою інклюзією. Це її єдиний козир. Якщо ви шукаєте міцну конструкцію, слід уникати виробів з цього матеріалу. Так як він схильний до корозії. Високий ризик протікання через шовних труб. Хромоване покриття зійдеться дуже швидко.
- Кольорові метали (алюміній, латунь, мідь) – оптимальне співвідношення ціни і якості. Сушарки для рушників з кольорових металів доступні більшості людей, вони довговічні і надійні. Вони мають стильний зовнішній вигляд.
Яку форму сушарки для рушників вибрати
Після того як ви визначилися з усіма параметрами, наведеними вище, слід вибрати форму конструкції. Існують наступні варіації сушарок для рушників:
- Класичний серпантин, який має S-подібну форму. Незважаючи на те що багато хто вважає цю конструкцію застарілою, серпантин як і раніше користується популярністю. Основними його перевагами є фінансова доступність і простота монтажу.
- Рушникосушка у вигляді сходів приваблива тим, що має велику площу обігріву. Однак така конструкція менш надійна, ніж котушка через велику кількість зварювальних ригелів (підвищується ризик протікання).
- Кутова сушарка актуальна для людей з невеликою ванною кімнатою. Встановивши конструкцію в кутку, ви максимально використаєте весь вільний простір ванної кімнати.
- І останній варіант, який включає в себе безліч різних видів – дизайнерський. Сушарки у вигляді ялинок, спіралей, квадратів, комбінацій котушок і драбинок і т.д.
Інші характеристики рушникосушки
Є ще дві характеристики, які впливають на конструкцію і її експлуатацію. Перший з них – максимальний нагрів. Як правило, осушувачі для води здатні витримувати температуру близько 90-100 градусів за Цельсієм. Електричні конструкції мають більш низькі значення – 60-70 градусів за Цельсієм. Але, як показує практика, особливого значення цей параметр не грає, так як вода, що подається в труби, набагато прохолодніше, ніж може витримати сушарка.
Другий параметр, який відноситься до електричних і комбінованих моделей – теплова потужність. Його формула: 50 Вт на 1 кубічний метр приміщення.
І останнє, на що варто звернути увагу – це особливості підключення сушарки для рушників. Слід пам'ятати, що розетка, яка знаходиться у ванній кімнаті, повинна відповідати всім нормам роботи в приміщенні з підвищеною вологістю.