Якщо ви робите ремонт у ванній кімнаті і вже закінчили з проектуванням, проводкою комунікацій, підготовчими роботами, оздоблювальними роботами, а ваша ванна кімната ще не знайшла свого вигляду, то вам пора приступати до облицювальних робіт. І тут настає серйозний момент у виборі плитки для ванної кімнати. Адже саме вона створює остаточний образ приміщення, за яким буде судитися весь ремонт.
види плитки
Від обраної вами плитки залежить не тільки зовнішній вигляд, але і практичність і безпеку приміщення.
Щоб вибрати для себе відповідну плитку, слід ознайомитися з її різновидами, а також з характеристиками і особливостями кожного виду.
Керамічна плитка
Керамічну плитку в народі називають плиткою. Саме цей вид користується найбільшою популярністю вже не один десяток років. Величезною перевагою черепиці є її екологічність. Він складається з суміші глини і піску, без додавання шкідливих і токсичних домішок.
Також плитка цінується за свою міцність. Він витримує великі навантаження, не втрачаючи свого зовнішнього вигляду.
Керамічна плитка має високу стійкість до вологи і зносу. Також вона невибаглива в догляді, миється легко, не залишаючи прожилок.
Однак є і недоліки, до яких відносяться:
- слабка шумоізоляція,
- підлогу завжди буде холодним,
- якщо упустити на підлогу щось важке, є велика ймовірність того, що плитка зламається,
- Мокра керамічна плитка досить слизька.
Порцеляни
Останнім часом все частіше віддають перевагу керамограніта, так як він набагато міцніше плитки. Тріщини і різні відколи – рідкісне явище на такому матеріалі. Керамограніт також простий у догляді. Але є у нього і недоліки. Як і у випадку з плиткою, підлога ванної кімнати буде холодним і слизьким. Тому рекомендується використовувати спеціальні килимки з протиковзким покриттям на зворотному боці.
З чим ще можна зіткнутися у ванній кімнаті
- Плитка зі штучного і натурального каменю,
- Скляна плитка,
- Мозаїка.
Текстура і розмір
Головний тренд цього року – хвиляста плитка. З її допомогою ви не тільки зможете створити гарний дизайн, але і приховати всі недоліки ремонту, наприклад, не ідеально рівні стіни, або якісь інші недоліки. Навіть спокійні кольори заграють веселими відблисками на такій плитці, додавши їй родзинку.
Головне, не боятися експериментувати. В інтернеті можна знайти колірне коло, за допомогою якого можна підібрати контрастні кольори, які добре поєднуються один з одним. Так можна створити тиху ванну кімнату з яскравим акцентом.
Важливим параметром є розмір плитки. Все залежить від розмірів ванної кімнати. Велику плитку можуть собі дозволити власники габаритних приміщень. А ось власникам невеликих ванних кімнат вона не підійде, так як її розміри будуть виглядати громіздкими в маленькому приміщенні. Тобто розмір плитки повинен відштовхуватися від площі ванної кімнати.
Типи поверхні
Вся плитка ділиться за типом її поверхні. Відбувається:
- Матова плитка. Назва говорить сама за себе. Перевагою такої поверхні є менш слизький підлогу, а дрібні плями на ньому також менш помітні.
- Глянцева плитка. Завдяки своєму блиску він виглядає дуже яскраво. Але він не підходив для підлоги, на ньому буде видно навіть найменший слід засохлих крапель.
- Рельєфні плитки.
При виборі плитки у ванній слід дивитися не тільки на її зовнішні якості, але і на те, як вона буде вести себе в процесі експлуатації. Для стін і для підлоги краще вибирати різні поверхні. Віддаючи перевагу темним кольорам, пам'ятайте, що на прибирання ванної кімнати доведеться присвятити багато часу.