Споживачам пропонувалося в основному два види ванн: чавунні і нержавіючі. Не так давно з'явилися акрилові ванни, які значно розширили вибір. Проходить час, і ринок зміг запропонувати ще один цікавий варіант – це ванни з литого мармуру. Звучить монументально і дуже надійно, але що це таке?
Що таке литий мармур?
У певному сенсі такий матеріал схожий на бетон. Полімерні матеріали виступають в якості сполучних речовин, а наповнювачем – дрібна мармурова крихта. Якщо налити цей розчин в спеціальну форму, то в підсумку вийде ванна кімната з необхідними параметрами. З литим мармуром все дуже схоже – завдяки своїй податливості можна робити ванні кімнати абсолютно різної форми.
Технологія виготовлення лазні з литого мармуру
На перший погляд технологія дуже проста – досить вилити склад в форму і почекати. Але насправді все виявляється набагато складніше. Перша складність полягає в тому, щоб отримати характерні мармурові плями. Потрібно правильно додавати барвники і правильно їх змішувати. Пропорції кожного інгредієнта повинні бути строго вивірені. Важливе значення має і послідовність їх додавання до складу. Нерідко компанії-виробники тримають таку інформацію в таємниці.
Матеріал виготовлення литих мармурових ванн
Власне, виходячи з назви, стає зрозуміло, що особливе місце займає мармур, а точніше мармурова крихта. Як правило, його отримують шляхом шліфування бракованих або дефектних мармурових плит. Також часто використовується необроблений натуральний мармур. М'якуш виходить дійсно маленьким, за розміром він більше нагадує цукор або навіть борошно.
Сполучною речовиною є всілякі смоли. При цьому мармурової крихти залишають від 75%. Якщо показник кількості мармурової крихти нижче, то це негативно позначиться на надійності, зовнішньому вигляді і довговічності такого виробу.
Є не дуже респектабельні виробники, які змішують набагато дешевше кварцовий пісок з мармуровою крихтою. Це негативно позначається на міцності виробу, адже кварцовий пісок має пористу структуру. Від цього під впливом напору води можуть утворюватися поглиблення. Також така ванна схильна до розтріскування, можуть утворюватися відколи.
Важливо замовляти такі дуже дорогі ванни тільки в тих фірмах, які мають хорошу репутацію.
Основні переваги і недоліки
Немає матеріалів, які мають тільки позитивні сторони. Тому має сенс почати з перерахування недоліків. Найголовнішим недоліком є вартість такої продукції. Ціна мармуру дуже висока. Тому якісна ванна з литого мармуру не може коштувати дешево.
Тривалий і постійний контакт з водою небажаний. Це не стосується прийняття ванни, як правило, процедура рідко триває більше години. Якщо ванна встановлена неправильно і вода повністю не піде в зливний отвір, то це може привести до небажаних наслідків: на поверхні в цьому випадку можуть з'явитися жовтуваті сліди. Також освіта таких плям безпосередньо залежить від якості і складу самої води.
У мармурові ванни не можна кидати важкі предмети, це може привести до відколів. Звичайно, вирішити цю проблему цілком можливо, але це спричинить за собою додаткові витрати.
Що стосується переваг, то їх більше. Ванна при правильній експлуатації прослужить довго і без втрати свого первісного вигляду.
Матеріал відмінно підходить для закладення гідромасажних пристроїв: він залишається нерухомим, стіни не вібрують. Такі ванни практично безшумні, навіть якщо використовується високий носик з сильним напором води.
Теплоємність лазні дозволить підтримувати високу температуру води протягом тривалого часу, що порадує любителів тривалого купання. Сама поверхня гладка і тактильно приємна. Також завдяки властивостям використовуваних матеріалів практично виключається утворення бактерій. Мармур не проводить електричний струм.
Доступні найрізноманітніші кольори і форми.