Східна гімнастика має ряд цікавих особливостей. У Європейській культурі вони не такі популярні, як у своїх рідних землях. Тому варто детально розібратися в тому, що є одним з найпопулярніших видів гімнастики-цигун.
Історія цигун
Цигун-культурно-філософська система стародавнього Китаю. Назва складається з двох частин:
- "Ци"-символ життєвої енергії, дихання;
- «Гонг»-це символ досягнення чогось.
На практиці така гімнастика є комплексом методів. Основним завданням цигун є вміння контролювати енергію життя.
Напрям походить від стародавнього Китаю. Початковий вигляд цієї методики виникло як лікувальний відгалуженням. Китайський релігійний напрям-даосизм був найбільш вплинув цигун гімнастикою. Час йшов, і цигун покращився. Хоча практиці більше 7 тисяч років, свою назву вона отримала тільки в 1958 році з книги Лю Гуйчженя «Практичний курс цигун-терапії».
Зараз є кілька підвидів чи кунг-спортивної гімнастики:
- Боротьби
- Філософські
- Релігійних
- Confuxian
- Оздоровчий.
Основні ідеї
Цигун є багаторівнева практика. Розвивається не тільки фізична сторона, але й духовний аспект людського життя. Після аналізу даних про гімнастику Ци Гун ми розрізняють три принципи, які служать три кити в області цигун.
Методика складається з регуляції дихання, рухів тіла і психоемоційного стану. Головне завдання того, хто практикує гімнастикою даоських ченців, полягає в тому, щоб збагнути кожний принцип окремо. І вже в процесі поєднання кожного елементу людина відкриває нові можливості душі і тіла.
Яка потреба в практиці
Цигун не обмежується гладкими рухами і глибокою концентрацією. Це цілий комплекс вправ. Тому треба розуміти, що потрібна практика цигун.
- Покращення емоційного стану. Практикуючі цигун в період проблем і життєвих невдач, людина більш ефективно вирішує труднощі без пошкоджень психічного стану.
- Гармонія душі і тіла. Гімнастика цигун допомагає відчути зв'язок між тілом і думками. Такий досвід є безцінним для тих, хто хоче знайти гармонію з собою.
- Покращення фізичного стану. Ця практика позитивно впливає на людське фізичне благополуччя. Постійна (навіть мінімальна) навантаження на організм позитивно впливає на здоров'я.
Велика річ в тому, що ця практика не має вікових обмежень. Гімнастика може займатися як дітьми, так і людьми віку.
Наукова сторона випуску
Науковці неодноразово зверталися до питання про ефективність цієї практики. Провівши низку наукових досліджень, експерти підтвердили ефективність даної практики. Вони прийшли до висновку, що цигун здатний поліпшити якість сну, нормалізувати тиск, Пульс.
Тим не менш, не варто слідувати практиці даоських ченців з метою самостійного лікування. Така гімнастика покращує здоров'я, але не діє як базова медицина. Після курсу гімнастики цигун людина відчуває приплив життєвої сили і енергії. За допомогою китайської практики людина вчить нових кордонів своєї свідомості. Це чудовий спосіб розслабитися і відпочити від звичайної.