Якість води, яка надходить до нас через водопровід, залишає бажати кращого. Навіть якщо попередньо закип'ятити воду, зібрану з-під крана, пити її не рекомендується. Тому більшість людей або купують питну воду в магазині або килимок для води, або встановлюють різні фільтри.
Способи очищення водопровідної води
Очистити воду можна декількома способами:
- механічне очищення,
- сорбційне очищення,
- іонообмінне очищення,
- очищення води мембранами зворотного осмосу,
- електрохімічне очищення,
- очищення води шляхом впливу на неї ультрафіолету.
Механічне очищення води
Такий спосіб очищення рідини використовується для того, щоб позбутися від іржі, піску та інших твердих домішок. Існує два види механічних фільтруючих елементів: сітчасті і синтетичні волокна.
Сорбційне очищення води
Очищення води відбувається шляхом адсорбції дрібних частинок з активною речовиною. Найчастіше цією речовиною є активоване вугілля. Дешеві фільтри заповнюються деревним вугіллям, а більш дорогі моделі заповнюються вугіллям з кокосової шкаралупи. Їх відмінність полягає в адсорбційної ємності (у шкаралупи кокосового горіха вона в 3-4 рази вище). Дуже важливо своєчасно міняти картриджі з вугіллям. Так як фільтри, що адсорбують органічні речовини, можуть стати сприятливим середовищем для розмноження різного роду бактерій.
Іонообмінна водоочищення
Як правило, іонообмінні елементи фільтрації використовуються не самостійно, а в поєднанні з іншими компонентами очищувачів. Їх головне завдання – знизити жорсткість води. Існує кілька видів іонообмінних смол, які виступають в ролі активного елемента: катіонні, аніонні. Між собою вони відрізняються за типом хімічних реакцій. Для споживача різниця не відчувається.
Очищення води за допомогою мембран зворотного осмосу
Така технологія дозволяє видаляти як механічні домішки, так і органічні речовини. Під час такої фільтрації відбувається практично повне знезараження рідини. Установка фільтруючих мембран досить дорога – це, мабуть, єдиний недолік даної технології.
Електрохімічне очищення
Цей метод очищення спрямований на поліпшення органолептичних і фізико-хімічних властивостей води. Такі установки мають складну будову, яка складається з безлічі елементів (електрохімічний реактор, плаваючий конус-штекер, електродний блок і т. Д.).
Знезараження води ультрафіолетовим випромінюванням
Самі по собі модулі для УФ-знезараження води не використовуються. Вони поєднуються з іншими способами очищення. Обробляючи воду ультрафіолетом, її очищають від різних бактерій і вірусів. Ця методика більш безпечна для людського організму, в порівнянні з додаванням в рідину хлору, гіпохлориту натрію і т. Д.