Найбільше сучасних водонагрівачів можна розділити на дві групи:
- Електричних
- Газ.
Існують і інші моделі рідинного і твердого палива. Але вони настільки рідкісні, що їх можна віднести до екзотичних.
У свою чергу, електричні та газові обігрівачі діляться на два підтипи:
- Текти
- Сукупного.
Їх відмінність в тому, що перший з них працює в режимі реального часу. Тобто вода нагрівається тільки в тому випадку, якщо вона використовується. Накопичувальні пристрої заздалегідь «готують» до використання певний обсяг теплої води. Рівень води і температура постійно підтримуються.
Порівняння основних характеристик проточних і накопичувальних водонагрівачів
Почати варто з ваги конструкції. Проточна система має невелику вагу і обсяг. У той час як накопичувальні і газові водонагрівачі важкі і габаритні. Якщо ви вирішили встановити їх у ванній або на кухні, перевірте, чи є там місце для них.
Друге, на що слід звернути увагу – це необхідність інженерних систем. При установці проточного нагрівача слід перевірити, чи витримає його ваша проводка. А газові системи вимагають газопостачання.
І останнє – це необхідність регулярного обслуговування систем. При установці накопичувального нагрівача необхідно бути готовим до регулярного огляду накопичувального бака. Чим нижче якість води, тим частіше потрібен тест. Газові обігрівачі також потрібно регулярно оглядати. Зробити це можуть тільки фахівці.
Відмінності проточних і накопичувальних водонагрівачів
Електричні водонагрівачі
Почнемо з розгляду проточних електричних конструкцій. У своєму пристрої вони досить прості: всередині знаходиться нагрівальний вузол (ТЕН). Таких блоків може бути кілька. Чим більше їх кількість, тим більшу температуру води на виході вони здатні дати.
Температуру вихідної води можна регулювати або електронною системою, або гідравлічною системою. Варто відзначити, що при занадто малому споживанні води опалення може не включатися. Тому, якщо у вашій квартирі є проблеми з напором води, така конструкція вам не підійде.
Накопичувальні водонагрівачі значно відрізняються від проточних. Їх завдання – не тільки нагрівати воду, але і підтримувати її температуру. Вибираючи таку конструкцію, велику увагу необхідно приділити якості матеріалу, з якого виготовлений бак. Багато виробників дають гарантію на свою продукцію. Це свідчить про те, що на матеріалах вони не економили. В іншому випадку, якщо бак зіпсується, доведеться викинути весь обігрівач.
Ефективність водонагрівачів
Вартість комунальних послуг постійно зростає. Тому питання про те, скільки доведеться заплатити за використання накопичувальних і проточних нагрівачів, стоїть дуже гостро.
Характер споживання в цих двох структурах абсолютно різний. На перший погляд може здатися, що різниці немає, так як кількість споживаної електроенергії залежить тільки від обсягу води, яка споживається. Але ви не врахували тепловтрати. У випадку з системами зберігання ресурси витрачаються не тільки на підігрів води, але і на підтримку її температури. Незважаючи на те що в конструкції бака передбачений товстий шар теплоізолятора, вода все одно остигає. В середньому накопичувальні водонагрівачі можуть витрачати від 0,5 до 1,5 кВт на добу.