Незалежно від того, скільки кімнат у вас в квартирі, вітальня – це те місце, де збирається вся сім'я або гості. У світі, який живе в шаленому темпі, мало відпочинку, тому ці моменти повинні проходити в затишку і комфорті. Поєднання кольорів в дизайні гостьової кімнати впливає на загальну атмосферу і задає настрій. Щоб надати затишку приміщенню, не завжди потрібно ремонт. Іноді можна просто змінити оббивку дивана, повісити нові штори або розбавити обстановку картинами.
Прийоми і правила створення палітри
Визначаючись з обробкою, меблями і аксесуарами для вашої гостьової кімнати, часто все грунтується тільки на інтуїції. Цей спосіб цілком правильний, але при цьому потрібно знати пропорції і правила колористики. Основним моментом є закон трьох кольорів, згідно з яким в одному приміщенні використовується максимум 3 хроматичних кольору. Щодо поєднання важливо використовувати колірне коло і програми, які підбирають відтінки з картинки.
Колірне коло
Це важливий допоміжний інструмент, який сконструйований за принципом веселки, де відтінки помірно переходять в інші, але при цьому класифікуються на сегменти.
Існують різні методики підбору комбінацій. Таким чином, кольори, які протилежні, доповнюють один одного. Це відтінки, які контрастують між собою і підсилюють насиченість. Кольори, які є вершинами рівнобедреного трикутника, є тріадою, яка одночасно несе в собі гармонію і яскравість.
Спокійніше можна вибрати поєднання сусідніх кольорів (до 5 сегментів поруч). У комплексних з'єднаннях використовуються акцентні комбінації з 4 відтінків, які розташовуються по краях прямокутника або квадрата.
класичні поєднання
Окремі квіткові композиції вже вважаються класикою.
1. Білий і чорний можуть використовуватися повсюдно.
2. Сіро-блакитний – подарує спокій і краще підійде для спальні, кабінету, читального залу.
3. Коричневі тони і рожевий – поєднання простоти в класиці. Відмінним трендовим вибором стане колір запорошеної троянди.
4. Жовтий і слонова кістка – шикарне поєднання, яке підійде кімнатам з приглушеним світлом. Ці кольори принесуть відчуття радості, свіжості і затишку.
5. Червоне і золоте – при тьмяному освітленні виглядає дуже насичено і розкішно.
Теплі і холодні кольори в інтер'єрі
Щоб поєднати теплі або холодні відтінки в вітальні, потрібно керуватися деякими нюансами.
1. Гармонія створює вибір провідних кольорів, до яких додаються відтінки протилежних.
2. Слід використовувати принцип рівноваги відтінків. В результаті таких маніпуляцій з'явилося чудове поєднання бежевого з бірюзовим.
3. Використання взаємного посилення, коли відтінки облагороджують один одного. Наприклад, це поєднання смарагду і марсаля.
4. Ефект мукання, рівномірний розподіл насичення. Це яскраві акценти на нейтральному тлі.
5. Поєднавши теплі відтінки з холодними, можна зробити корекцію простору. Теплі відтінки візуально роблять приміщення менше, а холодне – навпаки, більше.
Використання градієнта в інтер'єрі
Градієнт – це поєднання відтінків – від найсвітліших до найтемніших. Цей прийом використовується при оформленні поверхонь, поєднанні шпалер, виборі декору. Декоруючи стіни, за допомогою омбре роблять переходи, візуально роблячи стелю вище.
При створенні омбре важливо поєднувати відтінки в правильному порядку. Тільки в цьому випадку ви зможете зробити вітальню актуальною, а не тільки різнобарвною. При виборі комбінації використовуйте колірне коло. Часто використовується градієнт блакитних або сірих тонів.
Техніка омбре досить складна, тому можна полегшити завдання і використовувати готові аксесуари з таким дизайном (штори, ковдри, фоторамки, торшери). Штори з градієнтом дуже добре виглядають з нейтральними або однотонними стінами. Невеликі килими з градієнтом роблять кімнату просторіше.
Вибір фактур і візерунків
1. Невиразні дрібні і середні фактури, в поєднанні з нічим не примітними пастельними відтінками, будуть виграшно виглядати в маленькій вітальні. Така конструкція зробить приміщення затишніше.
2. У великих і світлих приміщеннях чудово виглядатимуть виразні фактури, особливо якщо основна прикраса – насичені і яскраві кольори.
3. Візуально збільшити вітальню можна, якщо поєднувати світлі відтінки з дзеркальними поверхнями.
4. Світлі глянцеві поверхні додадуть залу простору, додадуть відчуття свіжості і затишку.
Найефектніші поєднання кольорів в інтер'єрі вітальні
Рожевий з бежевим
Рожева палітра відмінно виглядає при природному освітленні і у вечірній час, коли приміщення висвітлюється тьмяними лампами або свічками. При цьому великогабаритні меблі можна вибрати в колір молочного шоколаду. Щоб акцентувати увагу на приміщенні, додайте в дизайн яскраві предмети декору або, навпаки, більш ніжні пастельні тони.
Блакитний з бежевим
Блакитний колір виграшно виглядає зі світлими, ненав'язливими сірими, бежевими та іншими нейтральними теплими тонами. Також використовують поєднання двох кольорів шпалер, це виглядає дійсно добре. У сукупності ці кольори виглядають затишно і безтурботно. Відтінок ранкового серпанку стане відмінним вибором для меблів, а теплі відтінки коричневого додадуть елегантності і чарівності.
Зелений + бежевий
Зелені приглушені відтінки відмінно виглядають у вітальні, створюючи дійсно легку і розслаблюючу атмосферу. Вибираючи яскраві кольори трави, орієнтуйтеся в обробці на натуральні матеріали. Розбавити ситуацію можна, ввівши аксесуари відтінку м'яти перцевої.
Сірий + цитрусові відтінки
Сірі стіни в гостьовій кімнаті підходять практично в будь-якому випадку. Чудовим поєднанням стане поєднання світло-сірого, відтінку бетону і яскравих цитрусових тонів. Подумайте, коли в кімнату потрапляє сонячне світло – чудово, якщо жовті і помаранчеві тони будуть висвітлюватися променями заходу сонця. Правда, жовтий колір краще використовувати з особливою ретельністю, в якості акценту.
Синій + жовтий
Насичені сині відтінки можна використовувати в якості основного кольору вітальні. При цьому він підходить не тільки для стін, але і для меблів. Яскраві цитрусові кольори стануть відмінним доповненням бірюзового інтер'єру і додадуть контрасту. Це досить модне рішення.
Світло-жовтий і блакитний
Блідо-жовтий колір додасть акценту в старий інтер'єр, зробить його новим. Поєднання жовтого і синього – класика, але воно не перестає надихати. Синій колір в оформленні вітальні дарує легкість, комфорт.
Сіро-блакитний і ніжно-рожевий
Звичайний «скандинавський» відтінок стін кімнати можна розбавити за допомогою попелясто-рожевих, ніжних тонів. Занадто світло-блакитний підійде для фарбування стелі, так як білий відтінок може виглядати грубувато поруч з приглушеними кольорами цієї палітри.