Коли настає момент оформлення та облаштування заміського будинку, багато хто приходить до висновку, що найкращим варіантом є створення інтер'єру в стилі лофт. Звичайно, багато хто вибирає класику, деякі віддають перевагу етнічному напрямку, але в останні роки особливо цінується функціональність і виразність. Стиль лофт дозволяє поєднувати ці якості, а також сучасний і промисловий дизайн. Тому ми вирішили розповісти нашим читачам, як прикрасити заміський будинок в стилі лофт найкращим чином.
Лофт: що це таке?
Незважаючи на те що представлений напрямок і дизайн з'явилося в першій половині минулого століття, популярним воно стало тільки в останні кілька років. Щоб зрозуміти всю суть стилю, необхідно дізнатися про історію його становлення. Історія бере свій початок в Нью-Йорку, коли ціна на нерухомість стрімко зросла, і підприємці були змушені вивести свої виробничі потужності на околиці міста, щоб звільнити будівлі. Ці будівлі стали займати нью-йоркські богемні особистості, вони стали перетворюватися в красиві майстерні, в яких стали селитися. Це призвело до того, що приміщення стало щось середнє між житлом і художньою студією.
Зараз цей стиль став настільки популярним і цікавим, що став відмінною альтернативою для класики. Серед основних особливостей цього стилю варто виділити поєднання таких характеристик:
- дорога обробка і чорнові матеріали;
- артистизм і нехтування мистецтвом;
- урбаністика і нові технології;
- строгість і хаос.
Ці непоєднувані нюанси добре уживаються в такому дизайні конструкції. Однак варто розуміти, що стиль лофт еволюціонував і з часом розділився на три основних типи:
- промисловий напрямок: для створення потрібно мінімум коштів і старанності – потрібно просто обставити приміщення з високими стелями і без обробки герметичними меблями без декору;
- гламурний тип: характеризується використанням пастельних тонів в оформленні, а також акцентами на освітлювальних приладах, можуть використовуватися незвичайні меблі, яка буде відмінно контрастувати з чорновою обробкою;
- бохо: в інтер'єрі є твори мистецтва, на стінах можуть висіти плакати і плакати, при цьому «товарів широкого вжитку» бути зовсім не повинно – всі деталі, аксесуари та меблі повинні бути унікальними, оригінальними і правильно підібраними.
Таким чином, кожен зможе підібрати для себе найближчий варіант оформлення приміщення в стилі лофт.
Обрізки
Стіни в такій конструкції мають на увазі під собою поверхню без чистової обробки. У сучасних будинках іноді використовується лицьова обробка, але найчастіше вона імітує грубий цегла або бетон.
Щоб оформити будинок в стилі лофт, слід також потурбуватися про підлогах. Раніше підлоги в таких будівлях робили з бетону, але це недоцільно і недоцільно. Тому найчастіше їх роблять з дерев'яної дошки або роблять з начинки.
Уздовж стель часто відразу прокладають проводку, вентиляцію і крокви даху – це не ховається в стінах, а залишається зверху. Також іноді стіни обробляють деревом, але не повністю, так як в стилі повинні бути цегляні або бетонні деталі і поверхні.
Меблі в будинок
при підборі меблів може бути застосований один з наступних підходів:
- підбір мінімальної кількості предметів інтер'єру з найсучаснішим дизайном і багатофункціональністю;
- вибір ретро меблів минулих епох, виробів з потертостей, відсутніх елементів, пошарпаної фарби і так далі.
Обидва варіанти доречні, тому потрібно визначитися з найбільш підходящим на ваш смак.
Світлий
Для оформлення заміського будинку або котеджу в стилі лофт важливо, щоб були великі вікна, найкраще встановити панорамні, але без драпірування. Це забезпечить велику кількість природного світла.
Штучне освітлення підбирається так, щоб приміщення здавалося візуально більш об'ємним і просторим. Як правило, використовуються стельові світильники, яскраві світильники з розсіяним світінням. І тільки в спальнях можуть використовуватися світильники з приглушеним типом освітлення. Дизайн освітлювальних аксесуарів найчастіше сучасний і цілісний.
декоративні елементи
В оригіналі стиль лофт не передбачає декору, так як відрізняється мінімалізмом і максимальною функціональністю. Різноманітність і оригінальність стилю з'являються самі по собі завдяки незвичайним дизайнерським рішенням: наявності обігрівачів, камінів, годинників, світильників і так далі.
Однак в сучасному варіанті в якості декоративних елементів можуть використовуватися нестандартні і оригінальні речі. Наприклад, графічні малюнки, ескізи, зображення, намальовані кавою або крейдою. У кутку кімнати можна встановити ліхтар з вулиці, дорожній знак або просту лавку. Все це створює відчуття урбанізму і надає будинку родзинку.
Колірна палітра
Стиль лофт потребує строгості і обмеженості колірної гами. Як правило, при проектуванні вибираються і відтворюються два основних контрастних тону. Серед найбільш часто використовуваних варто виділити сірий, білий, чорний і колір цегли. Для акцентів часто використовуються червоні і сині тони.
Таким чином, стає зрозуміло, що оформити заміський будинок в стилі лофт зовсім нескладно, адже для такого оформлення потрібно мінімум матеріалів і виробів. Однак необхідно ретельно продумати кожну деталь і вибрати, щоб приміщення було витримано в певній тематиці.