Здобувши популярність при братах Люм'єр, кіноіндустрія стала найважливішою розвагою людей. Шанувальників фільмів сьогодні насправді дуже багато, але не кожен може кожен раз ходити в кіно на прем'єри. Домашній кінотеатр – це сучасне відмінне рішення, яке дає можливість насолоджуватися переглядом прямо вдома. Створити особистий кінозал можна буде навіть в невеликій квартирі.
Що потрібно для кінотеатру?
Щоб організувати кінотеатр в квартирі, потрібно купити деяку техніку і правильно оформити приміщення. Без таких дій не вийде зробити відповідні умови. Що потрібно для покупки?
- Проектор.
- Настінний екран.
- Акустична система.
- З'єднувальні кабелі.
- Диван.
- Ноутбук або комп'ютер.
- Світлофільтри на вікнах.
вибір місця
Спочатку потрібно вибрати приміщення, яке буде підходити для кінозалу. Краще, звичайно, подумати про це ще під час планування квартири, щоб заздалегідь скласти план, який буде ідеальним. Кращим вибором для кінотеатру стане прямокутне приміщення, в якому немає вікон, площею 20-30 кв.
Фахівці стверджують, що найкращий звук буде забезпечений, якщо приміщення неправильної форми. Наприклад, це може бути наявність ніш, дворівневий поверх і т.д. Якщо у вашій кімнаті немає таких моментів, нічого страшного, підійде звичайна гостьова кімната. В ідеалі не повинно бути стін, що з'єднують сусідів з обраним приміщенням. Але врахуйте, що дизайн вітальні потрібно буде переробляти під кінозал близько багатьох моментів. Наприклад, світлі тони доведеться міняти на темні. Таке просте рішення додасть контрасту картині.
Проектування & Обробка
Багато хто помилково думає, що дизайн приміщення для кінозалу – вибір кожного і носить чисто естетичний характер. Але якщо погано переробити приміщення, то ви не зможете отримати ідеальний звук і картинку, навіть маючи найдорожчі проектори і колонки.
У кімнаті, переобладнаній під домашній кінотеатр, потрібно мінімізувати резонансні поверхні. Це головна умова, що дозволяє отримати чистий, рівний і глибокий звук. Щоб забезпечити цю умову, потрібно подбати про покриття стін звукопоглинаючими і звукоізоляційними матеріалами.
- Наймайте професіоналів, які точно знають, як прикрасити кінозал в домашніх умовах. Професіонали чітко прорахують, що потрібно зробити в вашому випадку. Основною перевагою такого варіанту є те, що за допомогою фахівців можна прикрасити індивідуальний інтер'єр кінотеатру. Але візьміть до уваги той факт, що ціна на такі послуги далеко не маленька.
- Купуйте готові модулі, які називаються фахівцями «акустичною оболонкою» домашнього кінозалу. Так можна домогтися відмінного звукового звучання, але при всьому ціна створення кінотеатру значно знизиться. Головним недоліком такого варіанту є неможливість створити ексклюзивний інтер'єр.
Прикрашаючи приміщення під кінозал, багато людей допускають істотні помилки. Намагаючись візуально збільшити кімнату, вони використовують світлі відтінки в обробці стін. Це не варіант, адже світлі і пастельні відтінки відволікають від перегляду фільму. Тому в звичайних кінотеатрах зали для перегляду фільмів завжди темні. Це дозволяє глядачеві прицілитися до екрану і в повній мірі насолодитися переглядом. Для денного перегляду фільмів важливо заздалегідь потурбуватися про затемнення приміщення. Для цього використовуються світлофільтри.
Дизайн кінозалу будинку повністю залежить від смакових уподобань господаря. Якщо першу роль грають фільми, то не обов'язково якось виключно прикрашати приміщення. Але якщо процес перегляду відео в домашньому кінотеатрі важливіше, то можна оформити стилізований або тематичний кінозал. Але ціна такого інтер'єру обійдеться набагато дорожче.
Проектор або телевізор – що краще для маленької квартири?
Великої різниці в маленькій квартирі немає, якщо є вільна стіна. В основному проектор купується для повномасштабного перегляду, якщо екран телевізора невеликий, але для цього потрібна велика стіна.
Для перегляду фільмів використовується спеціальний кінопроектор, вартість якого набагато більше, ніж у офісного. Телевізор обійдеться набагато дешевше, майже вдвічі. Таке придбання позбавить від необхідності готувати стіну, але зажадає установки самого телевізора.
Інше питання, чи немає в приміщенні вільної стіни, на яку можна встановити телевізор. Наприклад, якщо приміщення прямокутне, з наявністю вікон. Тоді особливого вибору немає – доведеться скористатися проектором. Хорошим виходом буде установка проектора до стелі. Також туди можна встановити колонки для відтворення звуку, а екран, коли фільм закінчиться, можна згорнути і зняти. Такі кроки допомагають заощадити місце.
Упорядкування стовпців
Якими б потужними не були динаміки вашого ноутбука або телевізора, ви не зможете створити такий чистий і глибокий звук, як з аудіодинаміками. Чим більше приміщення, тим більше колонок вам знадобиться. Найпопулярніші 2 аудіоформати – 5:1 і 7:1. Ви можете вибрати їх розташування за допомогою підказок у мережі. Часто колонки вбудовуються в стіни або встановлюються на підлозі. Ще більше потрапити в перегляд можна за допомогою ресивера. Цей пристрій виконує масу функцій, серед яких поліпшення звуку і перерозподіл звукового сигналу між динаміками. Звукові ефекти починають плавати по всій кімнаті так само, як і в реальності. Якщо кімната невелика, то досить буде смарт-телевізора або невеликого саундбара, що забезпечує глибоке звучання практично кінематографічної якості.
освітлення приміщення
Ідеальним варіантом стане вибір точкових світильників. Розмістіть їх на різних рівнях, включаючи стіни, і розподіліть по комутаторам. Таким чином, можна легко управляти як подачею світла, так і яскравістю. Так як перегляд часто поєднується з чаюванням або прийомом їжі, така можливість дуже корисна. Ефект сутінків допоможе значно посилити враження від перегляду фільму. Точкові світильники можна регулювати для регулювання освітленості.
вибір меблів
При виборі моделі меблів варто спиратися на інтуїцію і смаки. Тут багато людей не так схожі на справжнє кіно, як на комфорт у використанні. Хтось любить сидіти, дивлячись фільм, в зручному кріслі, а хтось – лежати на дивані. Диван дуже зручний для невеликих кімнат, він економить простір. Обов'язково зверніть увагу на комфорт, адже може виявитися, що дивитися фільми в ідеально обладнаному приміщенні просто незручно.
Дизайн приміщення – найважливіший аспект створення зони домашнього кінотеатру. Зверніть увагу на колір підлоги, стелі, стін і всі перераховані раніше фактори. Це забезпечує якість звуку, досвід перегляду та загальний настрій. Створюючи для себе кінотеатр, враховуйте все до дрібниць.