Практично будь-який міський житель може сказати, що проблеми з навколишнім середовищем і швидким темпом життя виснажують. Приходячи додому, багато людей не відпочивають, адже там нас зустрічають з таким же шкідливим пластиком і твердим бетоном. Всі ці фактори накопичуються на підсвідомому рівні, а потім виливаються в хронічну втому і дратівливість. Особливо затишку і тепла бажають сімейні люди, адже важливо, щоб атмосфера в будинку притягувала, «зігрівала» і радувала, щоб хотілося повернутися додому. Саме з цієї причини багато сімей приїжджають прикрасити своє житло в еко-стилі.
Екостиль є одним з найпопулярніших і затребуваних серед усіх присутніх дизайнерських рішень в оформленні житла. Екологічний стиль має на увазі під собою не тільки квіткові розписи і натуральні матеріали в деталях – це ціла концепція дизайну, яка заснована на натуральності, практичності, розумному споживанні, гармонії і захисті навколишнього світу і себе. Саме тому ми вирішили розповісти нашим читачам, як створити приємну атмосферу в будинку в екологічному стилі для затишного і розміреного життя маленької сім'ї.
Основні переваги еко-стилю
Деякі люди не розуміють, чому екостиль такий популярний і в чому його основні переваги. Серед основних особливостей такого дизайну власного будинку варто виділити наступні:
- Дихати і розуміти себе стане набагато легше. Головні принципи дизайну такого роду – простота, практичність, велика кількість світла і простору. Ситуація, близька до природи і природності, провокує людину на швидке розслаблення і розвантаження після важкого дня.
- економіка. Незважаючи на те що дизайн будинку в еко-стилі вимагає чималих витрат – натуральні матеріали і вироби з них коштують трохи дорожче, в майбутньому ці вкладення повністю окупляться. Це пов'язано в першу чергу зі зносостійкістю матеріалів і не сприйнятливістю до модних примх.
- Турбота про навколишнє середовище. Незважаючи на те, що меблі і багато деталей конструкції виконані з натуральних матеріалів, це не сильно шкодить природі. Це пов'язано з принципом економної витрати і можливістю переробки.
- Естетики. Екостиль відрізняється натуральністю, мінімалістичними рішеннями і натуральністю, а краса, яка прихована в простоті, є запорукою гармонії і елегантності.
Таким чином, дизайн будинку в еко-стилі ідеально підходить для затишного і спокійного життя невеликої сім'ї. І діти, і дорослі будуть перебувати в максимально підходящій атмосфері, що позитивно позначається і на здоров'ї, і на загальному настрої, і на рівні щастя.
Оздоблення приміщень
У цьому випадку важливо орієнтуватися на натуральні матеріали. Якщо це занадто дорого для вас, то постарайтеся хоча б частково використовувати натуральні компоненти. Також важливо враховувати фактуру і текстиль – чим більше схожість з натуральними матеріалами, тим краще.
Щоб не помилитися з вибором найбільш підходящих оздоблювальних матеріалів, слід уважно придивитися до маркування:
- Е1 – найбезпечніші і екологічно чисті компоненти для всіх приміщень;
- Е2 – відмінно підійде для оформлення кухні і коридору;
- Е3 – небажано використовувати для оформлення будь-яких віталень.
В якості оздоблювального матеріалу можна використовувати паркет, мармур, шифер, натуральні камені різних видів. При покритті можна використовувати лаки і масла на водній основі.
Для обробки стін в будинку варто купити дерев'яні панелі, дошки, водяні фарби, гіпоалергенну штукатурку. Якщо є кошти і бажання, то можна організувати спеціальну фітостіну, але буде потрібно ретельний догляд і полив.
Для стелі часто використовується гіпсокартон – екологічна сторона питання залежить від виробника.
Текстиль
Щоб вам було максимально комфортно, слід вибирати текстильні вироби натурального типу: шовк, джут, шерсть, бавовняні тканини і так далі. Вони повністю безпечні і не викликають ніяких алергічних реакцій. Також зверніть увагу на фарбувальні речовини, які використовувалися при виробництві таких виробів – вони не повинні бути занадто яскравими, краще вибирати вироби в пастельних тонах.
Текстильна продукція – це не тільки ваш особистий одяг, а й постільна білизна, рушники, кухонні ганчірки, скатертини і багато іншого.
Освітлення в приміщенні
Важливо підібрати освітлення такого плану так, щоб воно було максимально схоже на сонячне світло – не дуже чіткі і прямі лінії, максимально природні кольори.
В якості абажурів можна використовувати тканинні або ротангові вироби. Люстри можуть бути виконані з натурального дерева. Також часто варто відкривати вікна – багато світла і повітря максимально наблизять вас до природи.
Меблі
Меблі – це невід'ємні і найважливіші елементи інтер'єру, які також краще вибирати з натуральних матеріалів. Звичайно, такі речі можуть бути в кілька разів дорожче пластикових і клеєних виробів, але воно того варте – якість відмінна, вироби довговічні і надійні, в такому випадку завжди можна віддати на переробку.
Як правило, для виготовлення меблів в еко-стилі використовуються три основних матеріали:
- дерево – підходить практично для всіх меблів всередині будинку;
- пробкові – частіше використовуються для виробництва кухонних меблів, меблів для коридору і ряду аксесуарів;
- Плетені меблі з ротанга найчастіше вибирають для зовнішнього використання, і відмінно впишуться в ваш еко-стиль, якщо ви живете в приватному секторі.
Відразу варто відмовитися від виробів з ДСП, так як при їх виробництві використовуються хімічні смоли. Однак вироби з МДФ досить безпечні, так як при виготовленні використовуються натуральні тирсу деревини.
Також необхідно звернути увагу на декоративні елементи. Однак не варто перестаратися, адже еко стиль має на увазі практичність і мінімалізм. В оформленні будинку в еко-дизайні вітається велика кількість живих рослин, доречні вироби з натуральних матеріалів, які зроблені своїми руками.
Крім того, важливо розуміти, що інтер'єр в еко-стилі має на увазі ретельний догляд. Доглядати за меблями, квітами і загальною обстановкою в будинку потрібно не тільки регулярно, але і особливим чином: користуватися миючими та миючими засобами без хімії, використовувати тільки м'які і ніжні ганчірки і так далі. І тоді будинок вашої маленької сім'ї буде для вас затишним і радісним довгі роки!