Уявіть собі найкращу вітальню у вашому житті… Що це? Що перше, що спадає на думку? Він дме затишно, просторий і світлий або навпаки, стриманий і мінімалістичний? Можна придумати безліч слів опису! Але якщо ви розгубилися в своїх сновидіннях, вибираючи прикметники і будуючи ідеальну квартиру, ознайомтеся з інструкцією, як створити чудову вітальню в будинку своєї мрії.
Розмір приміщення і основні нюанси
Район має велике значення. Це може бути навіть вітальня-студія, об'єднана з кухнею. До речі, найпоширеніше рішення. Якщо ви керуєте простором, то камін і затишне крісло наповнять вашу кімнату чарівною атмосферою затишку. Є такі провокаційні рішення, як об'єднати кабінет і вітальню, або вітальню і спальню. Але всім хочеться величезної, яскравою і естетично приємною для очей областю.
Професіонали стверджують, що ремонт інтер'єру потрібно проводити раз в 5-8 років. Людина – істота непостійна. А за статистикою, протягом 8-9 років після ремонту душ вимагає змін. Причин щонайменше три:
- бажання оновити інтер'єр;
- ремонт не потрапляє в модні тенденції;
- ситуація руйнується.
Якщо хоча б одна причина вже видно, то варто серйозно задуматися про ремонт. А, як відомо, без підготовки не впораєшся. Але просто купити матеріали не вийде.
Для початку визначитеся – косметичний або капітальний ремонт? Вирішіть, по-перше, яку підготовку робити при косметичному ремонті приміщення. Також слід морально і фінансово налаштуватися.
Звичайно, якщо ви хочете повністю змінити ситуацію (переміщення розеток, оновлення меблів, зміна ламп або їх видалення зовсім), то підготовка буде вкрай необхідною і серйозною. Перш за все, потрібно правильно спланувати свої дії:
- знайти натхнення;
- визначитися з призначенням приміщення;
- правильно сформулювати свої бажання;
- підготувати планування майбутнього приміщення;
- переконайтеся, що є меблі, відповідно до потрібного розміру і в певному кольорі;
- правильно виміряти габарити приміщення;
- створити ескіз майбутньої перепланування;
- визначитися з розташуванням розеток, ламп і вимикачів;
- створити детальний перелік необхідних матеріалів;
- визначитися з працівниками;
- оплату матеріалів;
- проводити ремонтні роботи;
- захоплюватися результатом.
Мі́сце
Цікавою деталлю в розташуванні вітальні є те, що вона завжди розташовується поруч з входом, часто після тамбура або передпокою, або передпокою. Головне, щоб вітальню було видно з входу, дуже зручно бачити, де знаходиться центр вашого затишного гніздечка. А якщо вітальня об'єднана з кухнею або їдальнею – це дуже круте дизайнерське рішення. Головне, правильно визначити кількість зон, присутніх у вітальні.
- Рекреаційна зона. Затишний диван, м'які крісла, столик для листування і монітор телевізора.
- Їдальня. Красиво буде виглядати дерев'яний або скляний стіл, з відповідним гарнітуром. Вітрина або шафа-сервант для страв доповнять загальну картину.
- Вітальня з навчальною зоною. Книжкову шафу, а не громіздкий комп'ютерний стіл, краще вибирати мінімалістичні рішення (як для офісу). І торшер для читання книг.
- Ігрова кімната у вітальні. Це дуже виразне рішення, але куди ж без надмірностей, правда? Якщо у вас немає місця, а потрібна дитяча зона, то неодмінно можна об'єднати вітальню і дитячу. Але облагороджувати кімнату стелажем для іграшок, ігор та книг немає сенсу. Додайте мольберт або інтерактивну дошку, так вона буде правильною і зручною.
Заповнення
Природно, при комплектації вітальні потрібно враховувати всі фактори – вік, сімейний стан, бажання і мрії всіх людей, що живуть в квартирі. В іншому випадку все може вийти з тіні, тоді вітальня стане холодним нежитловим приміщенням.
Єдина концепція інтер'єру
Дуже важливо не втратити основну ідею своєї кімнати. Враження від усього будинку залежить від ідеально обладнаної вітальні. Важливо включати не більше двох знакових і самобутніх моментів, які, бажано, повинні бути присутніми в інших приміщеннях, створюючи ілюзію згуртованості і логічно завершену ідею будинку. Це можуть бути стіни певного кольору, картини, однотипні меблі.
Всьому своє місце
Обов'язково потрібно визначитися, як і з чим буде об'єднуватися вітальня. Обов'язково потрібно виділити місце, де можна дивитися фільми, грати в ігри або спілкуватися з гостями. Відмінним рішенням буде доповнення приміщення м'яким гарнітуром для створення затишку і тепла. Також важливо визначити зони особистого простору. Для доповнення інтер'єру варто використовувати фотографії або картини або полки з фотоальбомами.
Стилістика
Це трохи складніше, ніж це. Дуже круто виглядає одиночний стиль, це може бути мінімалізм, неокласицизм або електрика. Єдине, його краще не змішувати, а відображати основну ідею інтер'єру.
- Що таке мінімалізм? Головними рисами стилю є мінімум предметів, максимум світла. Звичайно, не голі стіни, а ретельно підібрані картини або артефакти.
- Класика – найпоширеніший стиль оформлення. Масивні меблі, обстановка «дорогого» будинку з громіздкою люстрою, шикарним обіднім столом і дерев'яними меблями ніколи не вийде з моди.
- Електрика і неокласика – відносно сучасні дизайнерські ідеї. Основна ідея полягає в тому, що сама обробка стін схожа на класичний дизайн. Але додавання певних деталей привнесе свою родзинку.
Освітлення
Правильно встановлені світильники допоможуть відтворити бажану картину вашої ідеальної вітальні. Наприклад, щоб створити спокійну обстановку, потрібно зробити легкий акцент на центральній частині кімнати. Якщо в інтер'єрі є картини, то їх краще облагородити підсвічуванням.
Для створення інтимної атмосфери варто доповнити інтер'єр торшерами і настільними лампами. Ніколи не встановлюйте телевізор проти світла, інакше відблиски не дозволять насолодитися переглядом в повній мірі. Встановіть телевізор уздовж довгої стіни, паралельно дивану, але якщо вітальня вирівняна, використовуйте кріплення, які дозволять екрану обертатися. Правильно розрахуйте напрямок телевізора і світла, щоб він вам не заважав.
Головне – визначитися з метою, правильно спланувати прикраса і рухатися до її реалізації. А ремонт, при правильному підборі матеріалів і робочих, буде ідеальним. Не бійтеся змінювати нудні стандарти. Створюйте нові речі і рухайтеся в ногу з часом.