Розставити меблі в маленькій вітальні може бути проблематично, але насправді маленькі вітальні часто простіше обладнати, ніж великі, особливо якщо у вас обмежений бюджет. Головне правило – вибирати меблі, яка вписується в простір і не намагатися занадто сильно втиснутися в кімнату.
Ось чотири ідеї планування меблів для маленьких віталень, які можуть надихнути вас і показати, що маленький простір може бути комфортніше великого.
Облаштування маленької вітальні з великою кількістю аксесуарів для зберігання речей
Таке розташування дає багато місця для зберігання речей і при цьому достатньо місця для життя. Уздовж стіни є багато місця для великої шафи, а столик за диваном забезпечує додаткове місце для зберігання речей.
Таке розташування меблів ідеально підходить як для дорослої людини, самотньої людини, так і для пари. Під час вечірок табурети або стільці можна перемістити в інше місце в кімнаті для тимчасового додаткового місця, а стіл використовувати як зону обслуговування.
- Вибір дивана: Дивани без дивана елегантно виглядають в менших просторах, але вони не особливо зручні. Ще одна річ, про яку слід подумати, це те, що у вас може бути зміна місця проживання і диван переїжджає з вами. Тому його не можна зберегти на відміну від інших елементів меблів.
- Легкі стільці: Купуючи легкі стільці, подумайте про «легкість». Все, що має важкий вигляд або темний колір, буде здаватися в кімнаті величезним. Уникайте всього, що передбачає високу спинку. Прозорі стільці відмінно виглядають в невеликих кімнатах.
- Спростити: На невеликому просторі вибирайте меблі з чіткими лініями, щоб око не застряг на одному місці. Це вираз дизайну "будь простим". М'які стільці і шеббі-шикарні чохли можуть завалити невелику вітальню.
Облаштування невеликої вітальні для сім'ї
Таке розташування меблів – хороший вибір для сім'ї. Використання секційного дивана разом з журнальним столиком відмінно підходить для відпочинку або гри в настільні дошки.
Пуф, який можна використовувати в якості журнального столика, може забезпечити додаткові місця. Обідній стіл за диваном може вмістити двох-чотирьох чоловік, що робить його ідеальним місцем для невеликої сім'ї.
- Нейтральні та світлі тони: По-перше, вибирайте більші предмети, наприклад, диван. Дотримуйтеся нейтральних або світлих тонів у виборі меблів. Потім додайте цікаві елементи та текстури, змішавши менші шматочки різних стилів та кольорів. Це дозволить зберегти ваш простір цікавим і не матиме каталожного вигляду. У маленьких кімнатах дуже важливо вибирати світліші меблі і зберігати прості кольори і візерунки.
- Журнальний столик: Якщо ви вибираєте центральний журнальний столик замість пуфика, шукайте щось прозоре з акрилу або скла. І тримайтеся подалі від витіюватих меблів. Шукайте стіл з простими або ніжними лініями. Стіл повинен здаватися «зникаючим», щоб у вашій кімнаті створювалася ілюзія великого простору.
Облаштування невеликої вітальні для дітей
Секційний диван і велика кількість меблів для зберігання ідеально підходять для сімей з маленькими дітьми. У невеликому просторі важливо максимально збільшити обсяг зберігання. Сховище можна навіть спроектувати навколо вікон. Іграшки можна зберігати всередині комода, а на його поверхні можна розмістити телевізор та інші предмети. Невелика тумбочка – відмінне місце для спілкування і ігор з друзями і дітьми.
Ще одне рішення для облаштування маленької вітальні
У кімнаті з суміщеною вітальнею і обідньою зоною візуально розділити простір диваном – хороший спосіб позначити житлову площу.
- Колірна палітра: У невеликих приміщеннях використовуйте максимум три кольори, але найкраще підійде двоколірна палітра. Повністю біла колірна палітра – теж відмінний варіант.
- Колір стін: Придбайте меблі перед вибором кольору стін. Більшість людей працюють навпаки і спочатку вибирають колір стін, а пізніше виявляють, що їм потрібно все перефарбувати, тому що вони не можуть знайти потрібні меблі.
- Мінімалістичний дизайн: мінімізуйте меблі. Один диван, одне крісло і один стіл – відмінне емпіричне правило.