У деяких кімнатах просто немає вікон. Це може бути гостьова кімната в підвалі, коридор, туалет, внутрішній санвузол або кухня в квартирі / таунхаусі. Хитрість декорування темної кімнати без вікон полягає в тому, щоб створити ілюзію того, що в кімнаті є вікно. Потім додайте багато правильного освітлення разом з легкими і повітряними меблями і тканинами.
Імітація вигляду вікна
Цього нехитрого трюку можна досягти двома способами. Повісьте на стіну велике дзеркало або повісьте на виступ драпірування від підлоги до стелі. Для додаткової глибини на стіні, що створює ефект вікна, повісьте драпірування на виступ над великим дзеркалом. Ось кілька ідей розміщення, які змусять відчути, що в кімнаті є вікно:
- У гостьовій кімнаті на першому поверсі створіть вид на вікно над узголів'ям ліжка, повісивши штору від підлоги до стелі, яка залишається закритою.
- У вітальні або гостьовій кімнаті без вікон встановіть дзеркало з окремими стеклами, яке зробить його схожим на вікно. Поставте його поруч з диваном, кріслом або ліжком, а потім повісьте штори як би на звичайне вікно.
- Повісьте велике дзеркало на стіну навпроти дивана або ліжка і додайте над дзеркалом дерев'яні віконниці або жалюзі, щоб створити ілюзію вікна.
- На кухні або у ванній кімнаті додайте дзеркало розміром з вікно перед раковиною, а потім повісьте поруч зелене рослина, щоб відобразити його, щоб створити ілюзію зелені за вікном.
Якщо ви не хочете створювати штучне вікно, скористайтеся магією дзеркал, повісивши кілька різних за розміром дзеркал по всьому простору. Оберніть навколо них гірлянду з білих вогнів для додаткового блиску. Дзеркала будуть працювати разом, щоб відбивати світло по всій кімнаті, створюючи сліпучий ефект.
Використовуйте правильне освітлення
Особливо важливо мати достатню кількість багаторівневого освітлення в приміщенні без вікон. Підвісні світильники, акцентне освітлення, прозорі відтінки, які можна повісити або розмістити на столі або підлозі – все це буде працювати разом, щоб створити яскраво освітлену кімнату. Додайте напрямні або вбудовані світильники, які стратегічно націлені на похмурі кути та підкреслюють ілюстрації в кімнаті. Покладіть довгі світильники вгорі і внизу шаф, а також всередині відкритих стелажів, щоб освітлити поверхні розсіяним освітленням, особливо на кухні без вікон.
Лампочки впливають на те, як виглядає і відчувається кімната без вікон. Колірна температура світла – особистий вибір. Блакитний відтінок світла імітує денне світло, в той час як м'яке/тепле жовте світло робить кімнату більш затишною. Однак, як орієнтир, вибирайте світлодіодні лампи з яскравістю 1100 люмен (еквівалентно 75-ватним лампам розжарювання) або 1600 люменів (еквівалентно 100-ватним лампам розжарювання) з бажаним відтінком, щоб компенсувати недолік природного освітлення в приміщенні.
Будьте легкими і простими
Прикрасьте кімнату без вікон безліччю речей світлих тонів і зручними світлими меблями. Є ще кілька хитрощів, що дозволяють перетворити кімнату без вікон в свіже і світле простір:
- Стіни краще пофарбувати в світлі відтінки.
- Складіть шари освітлюючих нейтральних тканин і аксесуарів в тон, щоб додати приміщенню фактури, зберігаючи при цьому простір візуально незасміченим.
- Тримайте лінії меблів чистими і обтічними, не вдавайтеся до прикрас, щоб вони не виглядали нудно і темно.
- Вибирайте меблі з тонкими ніжками, які відкривають більшу частину підлоги, створюючи в кімнаті без вікон ілюзію, що вона світліше і яскравіше.
- Додайте дзеркальні меблі – це ще один несподіваний спосіб відбиття світла в кімнаті без вікон.