Нюанси при виборі змішувача у ванній і на кухні

Итальянская мебель под ключ в любой точке мира напрямую от производителей! Обращайтесь за бесплатной консультацией!
Email: [email protected] Телефон: +393 40 5109357 Skype: alexei9394

Сучасні змішувачі багато в чому відрізняються від тих пристроїв, які прикрашали ванні кімнати пару десятків років тому. Сьогодні вони поєднують в собі стиль і функціональність, можуть принести не тільки додатковий комфорт, але і прикрасити ванну кімнату. Як правило, змішувачі вибираються в одному стилі, але при цьому вони можуть бути трохи відрізнятися функціональністю і зовнішнім виглядом. Як вибрати змішувач для ванної кімнати, щоб він відповідав всім вимогам, був довговічним і практичним?

Існує безліч ситуацій, коли приходить час вибирати новий кран. Це може бути пов'язано з ремонтом у ванній або раптовою поломкою старого крана. Якою б не була ситуація, хочеться вибрати хороший кран, який не тільки прослужить довго, але і буде радувати своїм зовнішнім виглядом. Розглянемо основні критерії вибору.

Як вибрати кран для кухні

На перший погляд може здатися, що кухонний кран – це річ, на вибір якої не варто витрачати багато часу. Однак у кожної людини сценарій використання кухонної мийки різний. Це залежить від звичайного положення під час миття посуду, від кількості посуду, від її габаритів. Якщо ви зробите вибір крана усвідомленим, це захистить вас від можливих незручностей в майбутньому.

Зверніть увагу на матеріал змішувача

Цей сантехнічний прилад, здавалося б, досить простий. Все, що від нього потрібно- це перемішувати потоки води або подавати її окремо. Але вода буває різною і саме від матеріалу буде залежати довговічність. Особливо до вибору матеріалу важливо відповідально підійти, коли передбачається експлуатація змішувача без установки фільтра очищення на водопровід. Також матеріал впливає на зовнішній вигляд.

Слід зазначити, що говорячи про матеріал, мається на увазі корпус змішувача. Крани, душова насадка та інші атрибути можуть бути виготовлені з інших матеріалів і на це також потрібно звернути увагу. До найбільш популярних матеріалів можна віднести такі, як:

  • латунь – хороший варіант з оптимальним співвідношенням ціна-якість. Латунь добре протистоїть корозії, важка. Вигідно виділяється своїм тривалим терміном служби;
  • силумін – найдешевший варіант, який не відрізняється тривалим терміном служби. Силумін крихкий. Не чекайте, що змішувач з такого матеріалу буде працювати без поломок більше двох років;
  • нержавіюча сталь – дуже практичний варіант, який виділяється своєю доступною вартістю. Нержавіюча сталь добре виглядає і прослужить досить довго;
  • бронза – за своїми характеристиками схожа з латунню. Надійний і довговічний варіант. Дешевих моделей практично немає. Згодом вона може придбати зеленуватий відтінок, тому вимагає особливого догляду;
  • кераміка – виграє завдяки зовнішньому вигляду і великій різноманітності форм. Матеріал крихкий і недешевий. Підходить для дизайнерських ванних кімнат.

Ручки змішувача можуть бути виконані з пластика, який зверху покритий емаллю, хромом або нікелем. Найбільш зносостійким є хром.

Сучасні змішувачі для ванних кімнат і кухонь є важливим елементом дизайну квартири. Адже користуємося ми ними досить часто. І вибір моделей тут величезний – від звичної класики і ретро до самих екстравагантних форм. А вибрати кран – справа непроста, виявляється. Спробуємо в них розібратися. Моделі змішувачів можна розділити на дві великі групи: для ванних кімнат (ванна, мийка, біде) і кухонь. Для перших важливіше дизайн і зовнішня привабливість, для других – в основному функціональність. Ну а головною конструктивною відмінністю всіх змішувачів є тип механізму подачі води. За цією особливістю змішувачі діляться на важільні, клапанні і сенсорні.

На сучасному ринку сантехніки конкуренція між виробниками настільки висока, що кожен з них намагається привернути увагу споживачів, розробляючи нові моделі змішувачів. Як правило, вибирати змішувачі люди починають в самий останній оборот, коли вже обрана вся основна сантехніка (раковина, ванна кімната, унітаз, біде і т.д.). Але цей елемент ванної кімнати дуже важливий. Саме він може стати центральним елементом всього інтер'єру. Крім того, включення води має бути зручним як для дорослого, так і для дитини.

Вибір змішувача спрощується тим, що сьогодні існують відомі виробники, які заслужили довіру покупців завдяки високій якості продукції, що випускається.

Кран для раковини настінний

Настінний змішувач для мийки – красиве і функціональне рішення для кухні і ванної кімнати.

Під час ремонту, перепланування або будівництва хочеться, щоб кожна кімната була красивою і функціональною. Вибираючи кран для мийки, доводиться стикатися з проблемою величезного вибору. На даний момент найбільш популярними є настінні або вбудовані змішувачі. Незвично виглядають настінні змішувачі. Хтось може сказати, що вони підходять тільки для умивальника у ванній, але це не так. Кран на стіні на кухні виглядає досить сучасно і естетично. При правильному підборі вона може надати приміщенню своєрідний шарм.

Сучасні моделі змішувачів, які відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і способом монтажу, здатні задовольнити смакові переваги кожної людини. Останнім часом крани, які монтуються в стіну, набирають величезну популярність. Вони дуже підходять для мінімалістичного стилю оформлення приміщення.

Плюси і мінуси установки промивних змішувачів

Така конструкція має безліч переваг:

  • простота в догляді,
  • економія місця,
  • простота в управлінні,
  • легкий вибір мийки,
  • наявність (в більшості моделей) додаткового функціоналу, наприклад, вбудованої системи проти розбризкування води.

Єдиними недоліками змішувачів є їх висока вартість, а також складність ремонту. У разі поломки необхідно демонтувати стіну. Тому виробники намагаються підбирати при виготовленні змішувачів якісні і міцні матеріали, щоб мінімізувати ризик поломки.

На що здатний змішувач прихованого типу, на що не під силу звичайній конструкції

Терморегулюючі моделі зазвичай вбудовані в стіну. Їх особливістю є здатність підтримувати задану температуру. Це допоможе запобігти опіки окропом. Корисна функція, якщо в будинку живуть маленькі діти або люди з поганим зором.

Більшість стандартних квартир мають невеликі ванні кімнати. Позбавляючись від зайвих елементів, ви економите місце. А для людей, які не люблять прибирання, спрощується завдання по догляду за краном.

Різновиди змішувачів, встановлених на змиві

Виробники сантехніки випускають величезну кількість різних змішувачів. І чим вище конкуренція на ринку, тим більше інноваційних ідей вони пропонують. Всі змішувачі, які монтуються в стіну, можна розділити за типом контролю тиску води і її температури.

Всі змішувачі можна розділити на кілька груп. В основі поділу лежить їх конструкція. Існувати:

  • важільні змішувачі,
  • змішувачі датчиків,
  • змішувачі клапанів.

Одноважільні змішувачі

Важільні змішувачі зараз більш популярні, ніж клапанні змішувачі завдяки простоті використання. Адже тиск води і її температура регулюються тільки одним важелем. Такі моделі оснащуються регуляторами, що створюють тиск і температуру води. Існують керамічні регулятори і регулятори м'яча. У першому випадку використовуються керамічні пластини, покриті силіконовим мастилом. А в другому – куля з отворами для гарячої та холодної води (із загальним виходом).Висока точність регулювання потоку води і її температури забезпечує плавний рух рукоятки.

Цей тип більш зручний у використанні, ніж клапанні моделі. Його високий рівень комфорту обумовлений можливістю використання крана однією рукою (навіть одним пальцем). Єдиний важіль, який присутній на крані, регулює як температуру води, так і її напор. Ще одна перевага такої системи – економічна витрата води.

Тут є і недоліки. Найголовніший з них полягає в тому, що його ремонт обійдеться вам дорожче, ніж ремонт клапанних змішувачів. Якщо ви не є прихильником сантехніків, але вважаєте за краще боротися з поломками самостійно, ця модель може не підійти.

У свою чергу, одноважільні змішувачі діляться на картриджні і кулькові змішувачі. Якщо у вас є вибір між цими двома типами змішувачів джойстиків, фахівці рекомендують вибирати перший варіант, так як він надійніше і простіше в ремонті.

Ця категорія змішувачів вважається найпопулярнішою. Регулювання води відбувається шляхом зміни положення (праворуч, ліворуч, вгору, вниз) важеля. Свою популярність серед споживачів конструкція отримала завдяки надійності, простоті і відносно невисокій вартості.

Сенсорні змішувачі

Сенсорні змішувачі знаходяться на піку популярності на Заході. Вони тільки починають завойовувати наш ринок. Реакція змішувача на руку відбувається за рахунок вбудованого фотоелемента або ємнісного датчика. Багато моделей пам'ятають заздалегідь задану температуру води і напір.

Використання сенсорних змішувачів вигідно з точки зору економії води. Що стосується гігієни, то такі змішувачі набагато випереджають важільні і клапанні змішувачі. У зв'язку з епідемією коронавируса цей аспект дуже важливий. Вірусологи всього світу говорять про посилену гігієну рук. Досить заманливо, що вам не доведеться відкривати воду брудними руками, а потім знову братися за кран, щоб перекрити його.

Багато моделей оснащуються світлодіодами, які підсвічують воду різними кольорами (в залежності від температури води). Єдиним недоліком сенсорних змішувачів є те, що їх робота залежить від наявності електрики. Якщо з яких-небудь причин він загубиться, кран працювати не буде.

Безконтактні змішувачі – оптимальний варіант для кухні, дизайн якої виконаний в стилі хай-тек. Вони відрізняються особливим комфортом у використанні і економічністю. Завдяки датчикам, якими оснащений електронний кран, струмінь води з'являється тільки після наближення руки. Напір і температура встановлюються заздалегідь. Як тільки ви прибираєте руку, тиск води зникає. Ця модель змішувачів особливо актуальна для людей, які з особливою ефективністю ставляться до води.

Щоб уникнути труднощів в майбутньому, краще вибирати безконтактні змішувачі, на яких встановлений фізичний кран. Наприклад, якщо потрібно наповнити велику ємність водою, не потрібно буде стояти поруч і тримати руку біля датчиків.

Єдиними двома недоліками такої системи є їх висока вартість і складність в ремонті.

Коштують такі змішувачі дорожче, ніж описані вище моделі. Вода тече з-під крана завдяки інфрачервоним датчикам, які спрацьовують при наближенні рук. Температура і тиск води встановлюються заздалегідь. Саме цей вид крана вважається найбільш гігієнічним.

Змішувачі клапанів

До недавнього часу цей тип крана був найпопулярнішим. Вони до сих пір встановлюються через простоту конструкції, надійності і низької вартості. У каталозі товарів ви знайдете як фінансово доступні моделі, так і більш дорогі. Їх відмінність в тому, що в більш дешевих моделях вони оснащуються гумовою прокладкою, яка з часом приходить в непридатність, з'являється витік води. Дорожчі моделі оснащуються пластинчастим керамічним клапаном замість гумової прокладки. Завдяки такому клапану змішувачі прослужать довше без поломок.

Цей тип крана з двома клапанами для подачі холодної і гарячої води вважається традиційним. Основною його перевагою є можливість легкої зміни прокладки і ремонту крана, а також доступність для більшості людей. Але є і негативні моменти. По-перше, щоб використовувати два клапана, доведеться використовувати обидві руки (що не завжди зручно, перебуваючи на кухні). По-друге, таку конструкцію не можна назвати економічною. Поки ви регулюєте оптимальну температуру води за допомогою двох клапанів, багато води буде витрачено даремно.

Клапанні змішувачі, в свою чергу, діляться на черв'ячні і керамічні. Другий тип більш дорогий і примхливий в обслуговуванні. Якщо ви вирішили встановити керамічний кран, також варто додати фільтр грубої очистки, який буде утримувати кераміку від зношування.

Клапанні змішувачі мають невисоку вартість. Але вони вважаються найменш економічними у використанні води. Тому більшість споживачів відмовляються від них на користь моделей, описаних вище.

 

Итальянская мебель под ключ в любой точке мира напрямую от производителей! Обращайтесь за бесплатной консультацией!
Email: [email protected] Телефон: +393 40 5109357 Skype: alexei9394

Related Posts