Процедура установки електросушарки для рушників – завдання не з легких. Однак якщо ви вирішили зробити це самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців, зробити це можна, прочитавши пару статей і подивившись кілька навчальних відео.
Що таке електрична рушникосушка?
Вигнута труба, яка призначена для сушіння рушників у ванній кімнаті, називається електричною сушаркою для рушників. Також є осушувач для води, однак, даний вид конструкції користується меншим попитом через свою сезонності. Електросушарка підключена до джерела живлення, що дає можливість сушити речі не тільки в опалювальний період. У зв'язку з тим, що в більшості квартир ванна кімната невелика, такого радіатора цілком достатньо, щоб її обігріти. Додатковою перевагою електричної конструкції є можливість регулювання необхідної температури.
Самостійна установка електросушарки для рушників
Якщо ви впевнені в своїх навичках в роботі з електрикою, а також в монтажних роботах, можете сміливо приступати до справи. По-перше, потрібно переконатися, що ваша проводка здатна витримати таке навантаження. Це необхідно через те, що нагрівальні елементи, які ви плануєте підключати до мережі, можуть тягнути до 1200 Вт / год. Стара електропроводка може не витримати такого навантаження.
Перший етап монтажу
Після перевірки проводки можна приступати до першого кроку монтажу. Він полягає в компонуванні робочого простору. Перш ніж приступити до монтажу, потрібно уважно продумати, де саме ви хочете встановити конструкцію. Ретельно сплануйте найдрібнішу деталь, а саме: подбайте про те, щоб електроприлад знаходився мінімум в 60-70 сантиметрах від раковини, ванної кімнати, душової кабіни, біде та інших джерел вологи. Погодьтеся, що безпека понад усе! Після установки сушарки вона не повинна вам заважати. Слідкуйте за тим, щоб вона не перекривала прохід в приміщення і доступ до необхідних речей і обладнання.
Другий етап монтажу
Другий етап установки сушарки для рушників включає в себе її установку. Якщо ви не дуже вміло володієте дрилем і перфоратором, краще покликати на допомогу фахівця. В іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати не тільки ремонт ванної кімнати, але і місце, де ви планували встановити цю конструкцію.
Якщо ви впевнені в своїх силах, то вам знадобляться кронштейни. Саме на них кріпиться сушарка. З їх допомогою можна регулювати відстань конструкції від стіни.
Третій етап монтажу
До третього етапу найбільш проблематично. І полягає він в підключенні системи нагрівача до мережі. Як правило, не у всіх ванних кімнатах є розетка. А якщо він є, то використовується для пральної машини. Багато хто підключає розгалужувач до мережі, але таке рішення може обернутися плачевними наслідками через підвищену вологість у ванній кімнаті. Згідно з технікою безпеки, для підключення сушарки для рушників необхідно подавати електроенергію. Ви можете:
- Підключіть шнур живлення до розетки, розташованої в іншій кімнаті. Детального розгляду така ситуація не вимагає, так як тут все цілком зрозуміло. Якщо ви не хочете запускати кабель прямо через двері, можна просвердлити акуратний отвір в стіні.
- Встановіть розетку на стіну з високим рівнем захисту від вологи. Вибираючи розетку, переконайтеся, що в ній встановлений гумовий ущільнювач. Він запобігає потраплянню вологи між розеткою і вилкою кабелю. Розетка повинна мати маркування ступеня вологостійкості. Вам потрібно вибрати дизайн, який визначає IP64 або IP65.
Після вибору варіанту установки розетки не забудьте заземлити її. Також не зайвим буде встановити на розетку кришку, яка закриє її в неробочий час.
Додаткові пристрої
При установці електросушарки для рушників фахівці рекомендують встановити захисний відключаючий пристрій. Виробники якісної продукції обіцяють високий ступінь захисту. Однак такий пристрій точно не буде зайвим. Він призначений для запобігання ураження електричним струмом людини, яка торкається джерела напруги.