Сифон є важливою деталлю під час ремонту у ванній кімнаті та на кухні. Так як завдяки їй можна уникнути неприємних запахів каналізації в квартирі. Справа в тому, що в конструкції сифона передбачена водна перешкода, яка називається гідравлічним клапаном. Саме він стоїть на шляху неприємних запахів. Щоб вибрати якісний продукт, слід уважно вивчити всі нюанси, що стосуються якості сифона.
різновиди сифонів
На даний момент існує чотири різновиди сифонів, які відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і типом його установки і подальшого обслуговування.
- Найпоширенішим видом вважається колінний сифон (друга назва – труба), який має або S-форму, або П-подібну. Їх перевагами є фінансова доступність і компактність. Однак їх досить складно чистити. А при їх монтажі необхідна висока точність з'єднання стиків. Але, виробники таких конструкцій врахували всі незручності і створили розбірні моделі, які мають заглушку для зливу, що значно спрощує експлуатацію сифона труби.
- Конусоподібні сифони або пляшкові сифони також часто зустрічаються у ванних кімнатах. Свою назву пристрій отримало завдяки спеціальній колбі, по якій тече вода. Великою перевагою цього виду сифона є те, що в цю колбу потрапляють залишки корму, які можуть забити труби, яка легко очищається. Висока вартість сифона виправдана його простотою в експлуатації.
- Плоский сифон, назва якого говорить сама за себе – він має плоску форму, що відрізняє його від інших конструкцій. Завдяки цьому його легко встановити в місцях, де немає вільного місця. Однак такі сифони складно обслуговувати. Нерідкі випадки, коли для їх очищення був необхідний повний демонтаж. Ще одним недоліком є те, що в обсязі гідравлічного клапана мало води. Випаровуючись, можуть з'явитися неприємні запахи нечистот.
- Гофрований сифон – це універсальна і проста в установці конструкція на основі гнучкої труби. При необхідності його можна розтягнути, стиснути, зігнути, повернути. До переваг гофрованих сифонів також можна віднести цінову доступність і знижену ймовірність протікання. Однак варто згадати, що гофра швидко забруднюється, що вимагає підвищеного догляду за нею.
Сифони за зливним механізмом
Різноманіття сифонів не закінчується їх формою. Дуже важливим параметром також є зливний механізм, а точніше, його замикання. У вас є можливість вибрати три модифікації:
- Злив – класичний, для перекриття потоку води якого необхідно використовувати спеціальну пробку. Така система найбільш поширена завдяки своїй зручності і надійності. Пробку слід зафіксувати в раковині ланцюгом, інакше вона може загубитися.
- Злив кліка-кляуза – найзручніша конструкція. Перекрити злив води легко натисканням вбудованої пробки. Пресований – пробка закрилася. Знову натиснули – відкрили.
- Напівавтоматичний злив – найдорожча конструкція з усіх перерахованих. В області змішувача встановлений або важіль, або кнопка, які відповідають за подачу води. Однак надійність таких конструкцій нижче, ніж у інших варіантів, так як кабель, з яким з'єднані злив і важіль або кнопка, можуть порватися.
Матеріали, з яких виготовляються сифони
На сучасному ринку існує два матеріали, з яких виготовляють сифони: метал і пластик.
Як правило, при створенні пластикових конструкцій використовується або поліпропілен, або поліетилен. Поліетилен коштує дешевше. Але сифони, виготовлені з нього, менш надійні. Якщо ви вирішили встановити сифон з пластика, то краще зупинитися на поліпропілені, так як цей матеріал більш надійний і довговічний.
Якщо ви вибираєте сифон для відкритого монтажу, то краще вибирати металеві конструкції. Їх зовнішній вигляд більш стильний, дорогий і ефектний. Так, ціна металу вище ціни на пластик, але вона повністю окупається довговічністю матеріалу. Найнадійнішим металом для сифонів є латунь, бронза, мідь, нержавіюча сталь.
Який сифон вибрати
Кожен сифон підходить для різних потреб. Так, наприклад, для умивальників і мийок можна купити будь-яку модель. Головне, щоб він підходив для установки і для вашого бюджету.
Вибираючи сифон для кухонної мийки, варто врахувати, що злив часто забивається залишками їжі. Фахівці рекомендують звернути увагу на сифон з колбою, так як він легко знімається і очищається. Немає сенсу купувати металоконструкції, так як вони все одно будуть приховані за кухонним гарнітуром.
Підбираючи сифон для ванної кімнати, потрібно врахувати, що необхідним елементом є перелив. Тому до сифону пред'являється всього дві вимоги. Перший – це наявність додаткового стоку. Другий – захист від повеней.
Для душової кабіни потрібно компактна конструкція. Перед покупкою сифона слід порівняти його пропускну здатність і ємність самої душової системи.