Бізнес з Китаєм стає все більш популярним в останні роки. Все більше бізнесменів вибирають Китай в якості основної країни для пошуку постачальників, здійснення покупок: вся справа у величезній різноманітності товарів, які там виробляються, адже знайти можна все, що завгодно і скільки завгодно, на будь-який смак і гаманець. Крім того, вартість товарів звідти досить низька: за рахунок низької вартості робочої сили і добре оптимізованих галузей. При цьому, як би парадоксально це не було, якість китайських товарів дійсно висока і це дозволяє ставити цілком відчутні націнки без втрати попиту. Знайти китайського постачальника не так складно, як може здатися на перший погляд, труднощі полягають, мабуть, в правильній організації доставки великих партій товару і в мовному бар'єрі. В цілому китайські ділові партнери досить приємні в бізнесі, вони чесні, націлені на дійсно продуктивну співпрацю, з ними приємно мати справу. Сьогодні ми хотіли б розповісти вам трохи більше про китайські свята і певних правилах хороших манер. Ділових партнерів, звичайно ж, важливо привітати з необхідними святами, в даному випадку до них відноситься китайський Новий рік.
Китайський Новий рік: особливості
Хронологія відрізняється від європейської та американської. Китайський Новий рік – найважливіше свято Піднебесної, китайці не прагнуть працювати в цей період, тому якщо ви плануєте бізнес з Китаєм, або вже налагодили партнерство, обов'язково правильно вгадайте дати пологів. Конкретної, фіксованої дати початку Нового року, як у випадку з нашим першим січня, немає. Зазвичай це свято відзначають в кінці січня-початку лютого. Китайці готують в цей час різні цікаві рибні, борошняні страви, печуть печиво з передбаченнями на рік. Звичайно, якщо ви співпрацюєте з китайцями, то обов'язково варто підготувати для них поздоровлення.
Як привітати китайських партнерів з Новим роком?
Звичайно, якщо ви ще не тісно співпрацюєте, не обов'язково надсилати подарунок. Але вітати з такою важливою датою в житті китайців все ж варто, тому кращий варіант – листівка: це відмінний, недорогий знак уваги, який обов'язково оцінять ваші партнери. Щоб ваше привітання було більш традиційним, надішліть листівку в червоних тонах з золотим або чорним малюнком або білу з червоними написами. Можна розробити індивідуальний дизайн, або придбати готовий варіант. Не забувайте, що листівка ні в якому разі не повинна містити цифру чотири: цей номер вважається нещасливим, особливо в контексті цього свята. У заявці в листівці вкажіть ім'я та прізвище одержувача, який відправляє авіадоставку вантажу в Україну. Саме привітання може бути як англійською, так і китайською мовами. Якщо ви сумніваєтеся в правильності написання китайського привітання, знайдете в інтернеті готові шаблони або попросите поради у перекладачів: тільки не звертайтеся в онлайн-сервіси, там можна отримати текст з досить дурними помилками, людям буде некомфортно.
Крім цього, ви також можете надіслати будь-який невеликий сюрприз. Конкретного контрольного списку подарунків на китайський Новий рік немає, це може бути просто невеликим знаком уваги.